E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve në botë

1- Kaos në parlamentin e Gjeorgjisë, opozita kërkon dorëheqjen e kryeministrit

2- Britania çon përpara planin e heqjes së të gjitha masave kufizuese

3- OBSH-ja del kundër dozave përforcuese derisa të imunizohen vendet e varfra

4- OBSH: Turmat pa maska në Euro 2020, kanë qenë shkatërruese

5- Kryeministri holandez kërkon falje për lehtësim të masave kundër COVID-19

6- Macron shpalos planin për të luftuar variantin Delta të koronavirusit në Francë

7- Arrestohet i dyshuari kryesor për vrasjen e presidentit të Haitit

8- Kërkonte të hapte dyert e avionit në fluturim, ekuipazhi lidh pasagjeren

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...