E enjte, 6 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

viktima

Stuhia Yangtze godet Kinën: 11 persona humbin jetën, 102 të plagosur

Erërat e dhunshme të stuhisë që goditën lindjen e Kinës kanë vrarë të paktën 11 persona dhe 102 të plagosur. Qyteti jug-lindor Nantong me...

Psikoza e një shoqërie që fajëson viktimën

Nga: Totila Kotorri Në filozofi, këndvështrimi është një qëndrim ose një mënyrë specifike nëpërmjet së cilës një individ apo grupim mendon për diçka. Ky përkufizim...

Kurba mbetet e ulët, edhe 5 viktima nga Covid-19

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 138 raste të reja, nga 2.584 testime të kryera. Ndërkohë,...

Koronavirusi, 148 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 148 raste të reja, nga 3.008 testime të kryera. Ndërkohë,...

Shifrat po bien, 138 infektime të reja dhe fatkeqësisht 2 viktima mbi të 70-tat

Janë kryer 2480 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 138 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 43 raste në Tiranë, 12...

Koronavirusi shkakton 3 milion viktima në të gjithë botën

Numri i personave të vdekur me koronavirus, në nivel botëror, ka arritur në tre milionë, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Këto raportime vijnë...

Kurba mbetet e ulët, vetëm 2 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 179 raste të reja, nga 2.652 testime të kryera. Ndërkohë,...

Shifrat mbeten të ulëta: 5 viktima dhe 207 raste të reja me koronavirus

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 207 raste të reja, nga 2.698 testime të kryera. Ndërkohë,...

Shifrat mbeten të ulëta: 5 viktima dhe 207 raste të reja me koronavirus

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 207 raste të reja, nga 2.698 testime të kryera. Ndërkohë,...

Koronavirusi: 234 raste të reja, ulet numri i të shtruarve në spitale

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 234 raste të reja, nga 2.862 testime të kryera. Ndërkohë,...

Të fundit

Kërkoi dorëheqjen e Bashës/ Nishani tregon si mund të rikthehet PD në qeveri

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Bujar Nishani, i cili është një nga kritikët që kërkon dorëheqjen e kryedemokratit Lulzim Basha, ka treguar...

Berat/ Konflikti i punonjëses me kryebashkiakun, ky i fundit e hedh në rrugë

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga qyteti i Beratit. Bëhet fjalë për ankesën e zonjës Mimoza Xhani, e cila ka...

Bullizohej nga moshatarët dhe mësuesit, e nxjerrin të dhunuar seksualisht

Fiks Fare solli rastin e një fëmije i cili për shkak të bullizimit nga mësuesja dhe nxënësit ka shkuar deri në mëndime për vetëvrasje,...

”U cilësua trashëgimtar i Berishës”/ Kadilli sulmon Bashën: Është i shteruar

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ishte ndër të parët i cili kërkoio dorëheqjen e kryedemokratit Lulzim Basha, pas humbjes së zgjedhjeve...

Shkarkimi i Metës, mësohen 4 emrat e parë të Komisionit Hetimor

Për herë të dytë, mazhoranca do të ngrejë një Komision Hetimor për të shkarkuar nga detyra, Presidentin e Republikës Ilir Meta. Mësohet se në krye...