E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Nesër mos harroni çadrat, reshje në të gjitha qarqet

Sot pasdite (e mërkurë dt.13) nuk priten reshje. Nesër (e enjte dt.14) në të gjitha qarqet priten reshje të dobëta, deri lokalisht mesatare në qarqet Fier, Vlorë dhe Gjirokastër. Nuk përjashtohet mundësia, ndonëse shumë e vogël, që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më e mundshme në zonat malore në Jug. Në zonat malore, por në veçanti në gjysmën lindore të vendit, priten reshje të dobëta dëbore në lartësinë mbi 700 m.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 / 11 °C
në vendet e ulëta: 3 / 12 °C
në vendet malore: -1 / 7 °C

ERA
Sot pasdite (e mërkurë dt.13) dhe nesër (e enjte dt.14), era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...