E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

viktima

Francë/ Ulje e ndjeshme e numrit të viktimave nga koronavirusi, në 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi në Francë vijon të përmirësohet, teksa ditën e sotme vendi ka shënuar një rënie të ndjeshme të numrit të viktimave. Gjatë 24...

Italia regjistron numrin më të ulët të viktimave që nga muaji mars

Një lajm i mirë vjen nga Italia sot, teksa vendi ka regjistruar numrin më të ulët të viktimave që nga muaji mars. Sipas Worldometer, në...

Rusia vijon të shënojë shifra rekord, gati t’ia kalojë edhe Spanjës për numrin e rasteve

Prej 15 ditësh tashmë, Rusia vijon të regjistrojë mbi 9 mijë raste të reja nga koronavirusi brenda një dite të vetme. Në 24 orët e...

Greqi/ Humbin jetën 2 persona nga koronavirusi, shkon në 162 numri i viktimave

Dy persona të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi, duke e çuar në 162 numrin total të viktimave të regjistruara. Sipas mediave greke,...

Mbi 31 mijë viktima nga koronavirusi në Itali, bilanci për 24 orët e fundit

Italia ka shënuar një rënie të lehtë të numrit të viktimave nga koronavirusi, në krahasim me ditën e djeshme. Gjatë 24 orëve të fundit, në...

Regjistron rreth 34 mijë viktima, bilanci i Mbretërisë së Bashkuar në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar ka shënuar një rënie të numrit të viktimave nga koronavirusi, në krahasim me ditën e djeshme. Gjatë 24 orëve të fundit, në...

Bilanci/ Greqia konfirmon 3 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Greqia raporton për 3 viktima të tjera nga pandemia e koronavirusit, gjatë 24 orëve të fundit. Kështu shkon në 160 numri total i personave që...

Spanja shënon rënie të numrit të viktimave nga koronavirusi, bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një ulje të numrit të viktimave nga koronavirusi në krahasim me ditën e djeshme. Në 24 orët e fundit, në Spanjë janë...

Spanjë/ 217 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar sërish një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit, Spanja ka regjistruar 217 viktima, 33 vdekje më...

Brazili ia kalon Francës dhe Gjermanisë për numrin më të lartë të rasteve me koronavirus

Brazili është një nga vatrat më aktivë të koronavirusit, duke regjistruar mijëra raste të reja dhe qindra viktima në ditë. Vendi tashmë ia ka kaluar...

Të fundit

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...

Vijat e kuqe të një shteti që mbron historinë e tij

Nga: Mentor Kikia Kjo është salla e Parlamentit Britanik, vendi ku ka marrë udhë demokracia perëndimore. Deputetët nuk kanë karrige, por ca ndenjëse që ngjasojnë...

Qeveria e re në Kosovë/ Isa Mustafa jep mesazhin e radhës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur i lumtur që Gjykata Kushtetuese ka konfirmoi kushtetutshmërinë e dekretit të Presidentit, për dhënien...

Samiti i G7-ës/ Merkel refuzon ftesën e Donald Trump

Për shkak të situatës aktuale, kancelarja gjermane ka refuzuar ftesën e Donald Trump për ‘Samitin e G7’. Angela Merkel nuk do të jetë e...
WhatsApp KONTAKTO TT