E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

”Kërkova të gjuaja penallti”/ Futbollisti anglez reagon pas kritikave

Trofeu i kampionatit evropian ”Euro 2020”, nuk shkoi në shtëpi, por në Romë. Anglia nuk mund dot të shapllej kampione e Europës në shtëpinë e saj në Londër, dhe humbja e pika e bardhë e penalltive, ka shkaktuar pakënaqësi ndaj futbollistëve.

Mesfushori sulmues Jack Grealish ka reaguar pas kritikave të shumta në drejtim të tij, veçanërisht nga ish-mesfushori i Manchester United Roy Keane, i cili u shpreh se ai dhe Rahem Sterling lejuan që një 19-vjeçar si Bakayo Saka të godiste penalltinëe fundit, shkruan Football London.

Grealish u shpreh se do të donte që të ekzekutonte një penallti, por vendimet e tilla i merr vetëm trajneri, ndaj dhe nuk duhet të bëhen të tilla kritika.

”Trajneri ka marrë shumë vendime të duhura në këtë turne dhe në finale gjithashtu vendimet i mori të gjitha ai. Nuk i lejoj askujt të më thotë se unë nuk kisha dëshirë të ekzekutoja nga pika e bardhë kur e kisha bërë të qartë se doja të finalizoja”, tha Grealish.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...