E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

angli

FOTO/Nuk lidhej dot me femrat, detaje tronditëse nga vras*si në Angli

Jake Davidson shkaktoi një masakër në Angli, duke vrarë me armë 5 persona në Plymouth. I dyshuari për të shtënat në Plymouth rrëfente në...

Masakra e përgjakshme në Angli, qëlloi për vdek*e 5 persona

Jake Davison është identifikuar si autori që u mori jetën 5 personave në Plymouth të Anglisë. Masakra ndodhi të enjten. Si pasojë e sulmit...

Shkencëtari akuzon qeverinë e Johnson: Po favorizon përhapjen e Covid-19

Një shkencëtar në Angli, i cili i jep këshilla qeverisë së drejtuar nga Boris Johnson në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid-19, ka akuzuar...

Sanço te Mançester Junajtid, transferim dhe pagë marramëndëse për 21-vjeçarin

Jadon Sanço është futbollisti më i ri i Mançester Junajtid. 21-vjeçari anglez, u transferua në Premier Ligë, pas 4 sezoneve në Gjermani, me skuadrën...

Merkato/ Ja lajmet më të fundit nga klubet angleze…

• Paris Saint-Germain "do të mbledhë deri në 50 milion paund për blerjen e Paul Pogba-së" Paris Saint-Germain thuhet se po kërkon të nënshkruajë me...

Anglezët godasin tifozin, menduan se ishte sulmuesi që humbi penalltinë (Video)

Bukajo Saka është njeriu më i urryer për tifozerinë angleze. 19-vjeçari humbi penalltinë ndaj Italisë, ku këta të fundit u shpallën kampionë europe mbrëmjen...

”Kërkova të gjuaja penallti”/ Futbollisti anglez reagon pas kritikave

Trofeu i kampionatit evropian ''Euro 2020'', nuk shkoi në shtëpi, por në Romë. Anglia nuk mund dot të shapllej kampione e Europës në shtëpinë...

VIDEO/Anglezët nuk përmbahen, dhunojnë italianët sapo dalin nga stadiumi

Trofeu shkon në Romë! Të kaltrit e Mançinit triumfuan me penallti ndaj Anglisë. Anglezët janë tërbuar nga humbja, ndërsa kanë dhunuar italianët sapo kanë...

”Nuk ishte penallti për Anglinë”/ Venger: Pse gjyqtari nuk e pa vetë?

Penalltia e akorduar në minutën e 104-ët, vendosi sfidën mes Anglisë dhe Danimarkës, të vlefshme për gjysmëfinalen e ''Euro 2020.'' Sipas ish-trajnerit të Arsenalit, Arsen...

Euro 2020/ Itali-Angli, rrugëtimet e finalistëve dhe precedentët mes tyre

Anglia iu bashkua Italisë në finalen e UEFA EURO 2020, e cila do të luhet në stadiumin Uembli të Londrës, të dielën e 11...

Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...