E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Etiketa

lulzim basha

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Basha-qytetarëve: Ruani faturat e kurimit të Covid, do t’jua rimbursojmë

Kryetari i Partisë Demorkatike,  Lulzim Basha u ka bërë një thirrje të gjithë shqiptarëve, që të ruajnë çdo faturë të kurimit të COVID që...

Basha: Pas 25 prillit, do kemi numrin më të lartë të testimeve në rajon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një bashkëbisedim me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në vend, ku fokus të diskutimeve është situata...

Kur je i gjatë e ke të vështirë të pranosh të dorëzohesh/ Rama ‘thumbon’ Bashën

Kryeministri Edi Rama, sot ka zhvilluar takime me bizneset, në qytetin e Beratit ku vuri theksin tek ndihma ndaj tyre me anë të tatim...

Pandemia/ Basha: Menaxhimi monstruoz, numri real i viktimave është më i lartë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvbillon një bashkëbisedim me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë lidhur me situatën e Covid-19 në vend. Gjatë fjalës...

Kim takon Bashën: U informova për programin e PD, takim i shkëlqyer

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka takuar ditën e sotme kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në selinë blu. Teksa e ka...

Prej muajsh diskutime me Bashën, si erdhi dorëheqja e Topit nga drejtimi i FRD

Ish Presidenti dhe Kryetari i Frymës së  Re Demokratike (FRD), Bamir Topi, ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë të cilën e themeloi disa...

Koalicioni opozitar, Ndoka arrin marrëveshjen me Bashën

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka arritur më së fundi marrëveshjen m kryedemorkatin, Lulzim Basha. Pas disa orësh negociata, dy krerët e partive kanë...

Përfaqësuesi i partisë së Bamir Topit mbyll takimin me Bashën: Do konsultohem

Përfaqësuesi i Partisë Fryma e Re Demoratike, Sali Shehu ka përfunduar takimin me krtedemokratin Lulzim Basha në selinë e PSD. Në një prononcim të shkurtër...

Probleme te opozita/ Pas Ndokës, Mediu dhe Duka kanë një kërkesë për Bashën

Pas mosmarrëveshjes me kreun e Partisë Demokristiane Nard Ndoka, kryedemokratit Lulzim Basha i ka dalë një tjetër problem, këtë herë me kreun e PR...

Të fundit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzon të marrë vaksinën e AstraZeneca-s

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka refuzuar të marrë vaksinën e kompanisë AstraZeneca. Vaksina e AstraZenecës dhe Universitetit të Oksfordit është e sigurtë dhe efektive...

Kryemadhi: Pas 25 prillit i japim fund çdo abuzimi

ryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në Kashar, me të cilët diskutoi për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë...

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...

Spanja merr vendimin e papritur për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid

Spanja do të japë vetëm një dozë të vaksinës për të gjithë personat që e kanë kaluar Covid-19 dhe janë nën 55 vjeç. Ky vendim...