E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

lulzim basha

Rudina Hajdari tregon kushtin për t’u rikthyer në PD

Deputetja dhe anëtarja e Këshillit Politik të reformës, Rudina Hajdari, tha në emisionin 'HARD TALK' se nuk përbën asnjë surprizë nëse kthehet në PD....

Basha zbret në terren: Në çdo cep të Shqipërisë bizneset po mbyllen

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme zbriti në terren për të mbikëqyrur situatën në të cilën ndodhen bizneset e vogla. Kreu i opozitës...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Basha: Gëzuar Fitër Bajramin, Zoti ju dhëntë begati

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar së fundmi besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Zoti ju dhëntë begati dhe ua pranoftë agjërimin e...

Reforma Zgjedhore/ Kryemadhi: Rama tentoi ta sabotonte me shembjen e Teatrit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shprehet se ndan të njëjtin qëndrim si kryetari i PD-së, Lulzim Basha, për vijimin e reformës zgjedhore. Përmes një postimi...

Zotimi për të përfunduar Reformën Zgjedhore/ Yuri Kim përshëndet vendimin e Bashës

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike dhe liderit të saj, Lulzim Basha për të përfunduar Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi...

Kim ngriti shqetësimin për sabotimin e reformës në drejtësi/ Reagojnë Basha dhe Soreca

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me shqetësimin e ngritur nga ambasadorja Yuri Kim, se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë...

Aleati i Lulzim Bashës paralajmëron zhvillime të reja

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, është shprehur se shembja e Teatrit Kombëtar ka rrëzuar kryeministrin Rama. Në një intervistë në A2, Ndoka tha...

Neritan Liçaj falenderon Bashën për mbështetjen e protestës

Aktori Neritan Liçaj falenderon kreun e PD-së, Lulzim Bashën për mbështetjen e protestës për shembjen e Teatrit Kombëtar. Pas mbarimit të fjalimit, Liçaj u pozicionua...

“Atë punë kanë ata, qajnë ditën dhe qeshin natën”, Balla nuk ia përton opozitës

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, është shprehur në një prononcim për mediat se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar, ishte e...

Të fundit

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...

31 Maji erdhi/ A do përfundojë sot Reforma Zgjedhore

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim deklaroi para pak ditësh se brenda 31 Majit duhet të përfundojë Reforma Zgjedhore. Ndërkohë sot në orën 17:00,...

Koronavirusi/ Mesazhi i rëndësishëm i Papa Françeskut

Në fjalimin e tij të parë nga dritarja e Bazilikës së Shen Pjetrit, pas 3 muaj izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit, Kreu...
WhatsApp KONTAKTO TT