E shtunë, 25 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Protestuesi u shpërndan ujë policëve, si reagojnë ata (foto)

Sa simbolik edhe aq i veçantë ka qenë gjesti i një prej protestuesve, i cili me një termus që brenda kishte shishe të vogëla uji ua ka shpërndarë efektivëve të policisë para godinës së Kryeministrisë.

Siç shihet edhe nga pamjet, një pjesë e tyre e kanë pranuar, ndërsa disa të tjerë janë treguar refuzues.

Protesta e opozitës që po mbahet para Kryeministrisë ka nisur ne orën 11:00 dhe nuk dihet kur do të përfundojë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...