E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

policia

Policia kontrolloi 302 shtetas të vetëkarantinuar, ja çfarë ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Shtetit vijon me masat ndëshkuese, lidhur me të gjithë ata persona të cilët shkelin rregullat e karantinimit. Gjatë 24 orëve të fundit...

Vidhnin banesat me dhunë në Kavajë, pranga dy të rinjve

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy të rinj nga Kavaja, pasi kryenin grabitje me dhunë. Në pranga kanë përfunduar një 28-vjeçar edhe një 41-vjeçar....

Masat për COVID-19/ Policia ndëshkon shkelësit

Policia e Shtetit vijon të ndëshkojë këdo që shkel rregullat e vendosura nga qeveria për ndalimin e përhapjes së koronavirusit. Raportohet se Policia e Shtetit...

Abuzuan me çmimet, gjobiten 9 administratorë subjektesh

Përmes një njoftimi, Policia e Shtetit bën me dije se vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit...

Koronavirusi/ Policia e Shtetit: Ja ç’ka ndodhur 24 orët e fundit

Policia e Shtetit vijon që të marrë masa ndëshkuese për këdo që thyen rregullat e vendosura nga qeveria për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Përmes...

Koronavirusi/ Policia e Shtetit: Ja ç’ka ndodhur 24 orët e fundit

Policia e Shtetit vijon që të marrë masa ndëshkuese për këdo që thyen rregullat e vendosura nga qeveria për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Sipas...

Dhunoi të moshuarin për 3 kokrra limonë, s’do ta besoni çfarë masash mori policia në Tiranë

Një tregtari në Tiranë i ka kushtuar shtrenjtë akti i rëndë që bëri ndaj një të moshuari. Videoja ku tregonte sjelljen arrogante ndaj një të...

Thyen rregullat/Arrestohen 2 persona, gjobiten 278 të tjerë

Policia bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 2 persona. Shtetasi A. T., 39 vjeç u ndalua pasi u konstatua duke...

Kush lejohet të qarkullojë dhe kush jo/ Policia sqaron qytetarët

Në Shqipëri deri më tani kanë ndërruar jetë 5 persona si pasojë e COVID-19. Ndërkohë qeveria ka marrë masa kufizuese dhe shtrënguese për të frenuar...

Dolën nga shtëpia të dielën/ Gjobiten 78 persona, 4 shoferëve i tërhiqet patenta

Policia bën me dije se 78 persona janë ndëshkuar me masë administrative sot, pasi kanë shkelur masat kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare. Këta persona...

Të fundit

S’ka më shtrëngime drastike, zbardhet vendimi më i fundit i Ramës

Teksa Shqipëria ndodhet në izolim total, e ku blerjet bëhen vetëm nga një anëtar i familjes dhe me orare, një lajm i mirë vjen...

“SHBA qëndron krahë Shqipërisë”, mesazhi i Ambasadës Amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë, teksa ka kërkuar maturi dhe vetëndërgjegjësim nga ana e qytetarëve lidhur me pandeminë, po kështu jep mesazhe të forta për...

Një lajm i mirë për Italinë, zbulohet testi më i ri për koronavirusin

Gjatë dy javëve të fundit, Italia është përballur me shifra shokuese të të vdekurve nga koronavirusi, ku deri më tani numërohen më shumë se...

Eksperti më i lartë i koronavirusit në SHBA kërcënohet me jetë

E gjithë bota është në kolaps, e po kështu shkencëtarët po punojnë pa pushim për krijimin e një vaksine. Teksa një përpjekje e madhe...

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT