E martë, 18 Maj, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

termet

Tërmeti trondit Indinë, lëkundjet 6 ballë shkaktojnë çarje të tokës

Një tërmet me madhësi 6 ballë goditi shtetin e thyer të verilindjes së Indisë në Assam të Mërkurën, duke shkaktuar çarje në muret dhe...

Rama kërkoi ”tërmet” në Vlorë, Basha: Babloku ka kryer një vepër penale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar bisedën ndërmjet kryeminsitrit Edi Rama dhe drejtuesit politik të PS për qarkun Vlorë, Damian Gjiknuri. Rama i...

Tërmet i fuqishëm në Detin Adriatik

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.4 ballë është regjistruar ditën e sotme, rreth orës 13:47 në Detin Adriatik. Sipas EMSC, ërmeti kishte një thellësi...

Lëkundje tërmeti në Kavajë

Një tërmet me magnitudë 3.4 ballë ka goditur sot vendin tonë me epiqendër në Kavajë. Lëkundja e regjistruar rreth orës 14:00, është ndjerë edhe...

Japonia tronditet nga një tërmet 7.2 ballë, alarm për cunami

Një tërmet i fuqishëm tronditi Japoninë veriore në orët e para të mëngjesit të sotëm, duke goditur zonat e shkatërruara nga katastrofa e vitit...

Nuk ka qetësi për Greqinë, një tjetër tërmet godet vendin

Greqia nuk gjen qetësi nga lëkundjet sizmike edhe pse kanë kaluar disa ditë nga goditja kryesore me magnitudë 6.3 ballë. Mediat në vendin fqinj, bëjnë...

Tërmetet ‘nuk i ndahen’ Greqisë, regjistrohet tjetër lëkundje sizmike

Greqia nuk gjen qetësi nga lëkundjet sizmike edhe pse kanë kaluar disa ditë nga goditja kryesore me magnitudë 6.3 ballë. Mediat në vendin fqinj, bëjnë...

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra pranë kufirit me Shqipërinë

Një tërmet me madhësi 4.7 rihter të shkallës rihter ka rënë mbrëmjën e sotme në Maqedoninë e Veriut. Sipas të dhënave nga Instituti i Lëkundjeve...

Greqia tronditet sërish nga tërmeti, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Greqia nuk gjen qetësi nga tërmetet. Mediat në vendin fqinj, raportojnë se pasditen e sotme është regjistruar një lëkundje sizmike me magnitudë 5.3 të...

Greqia nuk gjen qetësi, regjistrohet tjetër lëkundje tërmeti

Greqia nuk gjen qetësi nga tërmetet. Mediat në vendin fqinj, raportojnë se pasditen e sotme është regjistruar një lëkundje sizmike me magnitudë 4 të...

Të fundit

Shkodër/ Aksident i rëndë, si pasojë humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Koplik, ku si pasojë e përplasjes së tre automjeteve në rrugën e...

Kapja e 400 kg kokainë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera

Operacioni për kapjen e 400 kg kokainë në Kosovë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera Policia e  Kosovës gjatë kontrolleve të thelluar që ka...

Faqet e para të gazetave europiane/ 18 maj 2021

Corriere della Sera : Restorante dhe sport, Italia rihapet. Corriere dello Sport:Juven apo Napolin, Alegri vendos! El Pais:Tensioni me Marokun shkakton krizë emigrimi në Cueta. Frankfurter Allgemeine...

Kurseni dhe kënaquni me përfitimet unike në botën e udhëtimit me TravelWorld

Meqenëse tashmë e kemi të njohur, myWorld ka në dispozicion një shërbim inovativ që ofron përfitime (Benefits) gjatë blerjes. Platforma numëron mbi 15 milion...

Ngjarjet kryesore nga vendi dhe bota

Ngjarjet kryesore të ditës së djeshme: Vendi: Gjatë natës, policia gjeti trupin e pajetë të 32-vjeçarit Endri Mustafa, ku thuhet se është ekzekutuar me armë...