E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Video/ UEFA zgjedh golin më të bukur në ”Euro 2020”

UEFA ka zgjedhur golin më të bukur të kampionatit evropian ”Euro 2020”. Sipas personave që morën pjesë në votim, goli i sulmuesit çek Patrik Shik, është shpallur si më i bukuri.

Sulmuesi çek realizoi një super gol në sfidën kundër Skocisë në fazën e grupeve në Europian duke shfrytëzuar më së miri një dalje të gabuar të portierit skocez për të lëshuar një predhë nga 48 metra.

Shik mposhti konkurrencën e Pogba, Modriç, Insinjes e Ronaldos duke mos dalë pa trofe nga Europiani. 25 vjeçari ishte në listën e golashënuesve së bashku me Kristiano Ronaldo, por ky i fundit fitoi trofeun individual vetëm falë asisteve.

”Euro 2002”, u fitua nga Italia, pasi në finalen e luajtur ndaj Anglisë, arritën të ishin më të saktë nga gjuajtja e penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë përfundoi me rezultatin 1-1.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...

Rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik, këmbimi valutor për ditën e sotme

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...

Ngrica, dëborë dhe temperatura deri në -4 gradë celcius

Moti në vendin tonë do të karakterizohet kryesisht nga kthjellime dhe vranësira të lehta, veçanërisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor, do...