E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

SHBA

SHBA/ Disa udhëheqës fetarë sfidojnë distancimin social

COVID-19 po prish planet e të krishterëve për Pashkë, si edhe kremtimeve hebraike dhe myslimane. Megjithëse shumë kisha, sinagoga dhe xhami kanë ndërprerë shërbesat, disa...

“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA

Infermierja shqiptare Valbona Ishmaku, e cila ushtron profesionin në New York të Amerikës, përgjatë një interviste për “News 24”, tregoi se si paraqitet situata...

COVID-19/ Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë

Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650, Shtëpia e...

Bilanci tragjik në SHBA, ja sa viktima u regjistruan në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi po rritet me ritme të shpejta në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në 24 orët e fundit në SHBA janë...

Koronavirusi/ Irani: Nuk do e kërkojmë kurrë ndihmën e SHBA

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Abbas Mousavi është shprehur se Irani kurrë nuk do t’i kërkojë SHBA-ve për të ndihmuar Teheranin në luftën kundër...

“Kjo do të jetë një javë e keqe, shokuese për disa”, SHBA jep paralajmërimin e frikshëm

Një zyrtar i lartë i shëndetësisë në SHBA ka paralajmëruar se për amerikanët kjo do të jetë një javë vendimtare, pasi priten shumë viktima...

COVID-19 në SHBA/ Trump bën paralajmërimin e trishtë

SHBA është shndërruar në një nga vatrat kryesore të koronavirusit. Presidenti amerikan Donald Trump përgjatë një konference nga Shtëpia e Bardhë bëri paralajmërimin e trishtë...

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...

“SHBA, krenare që janë aleate me Shqipërinë”, Yuri Kim bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një mesazh në Facebook, ku shprehet se Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate...

Eksperti: Nëse SHBA nuk kontrollon koronavirusin, pasojat janë shkatërrimtare

Një nga ekspertët më në zë kinezë mbi koronavirusin, ka vënë në dyshim aftësitë e qeverisë amerikane, për të luftuar pandeminë. Kjo pasi situata...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT