E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

opozita

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...

“Tre tenorëve” të opozitës nuk ka kush t’i shkruaj

Nga: Alfred Peza Megjithëse ka mbushur plot 18 muaj qëshkurse zbriti për herë të parë në Rinas, Yuri Kim nuk e ka takuar ende asnjëherë...

Opozita e sakrificës, dhuratë për Edi Ramën

Nga: Blendi Kajsiu Rizgjedhja e Lulzim Bashës si kryetar i PD-së më 13 qershor do ishte dhurata politike më e madhe për Edi Ramën. Nga...

Spiropali: PS e gatshme t’i japë presidentin opozitës

Minsitrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se mazhoranca është e gatshme që të diskutojë me opozitën, për zgjedhjen e...

“Provat” e opozitës për 25 Prillin, të hënën nis procesi i parë në Kolegj

Gjirokastra do të shënojë nisjen e betejës së parë të opozitës për pavlefshmërinë e zgjedhjeve të 25 Prillit në Kolegjin Zgjedhor. E hëna do...

11 minibashkitë e kryeqytetit – letër lakmusi për opozitën

Nga: Eduard Zaloshnja Për shumë arsye, rezultatet e zgjedhjeve në 11 minibashkitë origjinale të kryeqytetit mund të shërbejnë si një letër lakmusi për zgjedhjet që...

“Pse qeveria nuk i humbi zgjedhjet”, në vend të “Pse nuk i fitoi opozita”

Nga Belinda Budini Thënia e njohur sipas të cilës “zgjedhjet nuk i fiton opozita, i humb qeveria” është konfirmuar shpesh në kontekste të ndryshme elektorale....

Koka e Bashës nuk i zgjidh hallet e opozitës, thjesht i kamuflon ato

Nga Skënder Minxhozi/ Lulzim Basha është sot rrufepritësja e vetme zyrtare e humbjes së zhurmshme të 25 prillit për opozitën shqiptare. Rreth tij dhe të...

Debati me Bashën/ Nishani nga Korça: Ja rreziku për PD-në pas 25 Prillit

Qeveria nuk mund ta ndërrojë modelin që ka ndërtuar, ndërsa opozita po. Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani dhe ish-anëtarja e Kryesisë,...

Takimi në Fier / Basha: “Rezultati i 25 Prillit nuk do të pranohet”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sërish i vendosur për qëndrimin e tij se zgjedhjet e 25 prillit nuk do të pranohen....

Të fundit

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Artur Zheji: ''Rama konfirmon linjat e tija dhe të gjitha kundravajtjet që ka pasur brenda partisë i fshin. Ata që dolën në fund të...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...