E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

vlore

”Dëgjova ulërima”/ Fqinja e 25-vjeçarit: Djali shikonte punën e tij

Referuar ekzekutimit në Vlorë, fqinja e të ndjerit ka rrëfyer çfarë ka dëgjuar kur ndodhi krimi. E moshuara pohoi se 25-vjeçari Kristjan Breshanaj nuk...

Ekzekutohet djali i mjekut në Vlorë, autorët djegin makinën me targa greke (FOTO)

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ekzekutimin e 25-vjeçarit Kristian Breshanaj. I riu është ekzekutuar në derën e shtëpisë së tij, natën e...

Ekzekutohet para derës së shtëpisë, 25-vjeçari para 3 muajve kishte ardhur nga Belgjika

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë. Një i ri është ekzekutuar me kallashnikov, pranë shtëpisë së tij në zonën e “Ujit të...

OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë “të fortëve” të Vlorës

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë katër shtetasve, banues në Vlorë. OFL i...

Lëndë narkotike me postë nga Spanja, ja si u zbulua trafikanti vlonjat

Falë operacionit të koduar “Kostumi”, është bërë e mundur sekuestrimi i 11.000 farave cannabis sativa. Pas informacioneve të marra më datë 14 maj, u...

Në Tiranë protestohet për Teatrin, Gjuzi shijon detin (VIDEO)

Deputeti Kujtim Gjuzi, pas pjesëmarrjes në protestë për Teatrin, ka marrë rrugën drejt qytetit bregdetar të Vlorës. Ndryshe nga situata e tensionuar në Tiranë, Gjuzi...

Atentati në Vlorë/ Një person me kapuç në kokë qëlloi të skeduarin e policisë

Lidhur me rastin e Vlorës, ku paraprakisht dyshohej se një 50-vjeçar ishte plagosur me armë zjarri në dorë, detaje të reja kanë dalë në...

Plagoset 50-vjeçari në Vlorë, ja për çfarë dyshon policia

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Selenicë të Vlorës. Policia bën me dije se rreth orës 11:45, në rrethana ende të paqarta,...

EMRAT/ Sherr në paraburgimin e Vlorës mes 4 të dënuarve

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur para disa ditësh në një burg të Vlorës, ku katër të paraburgosur janë konfliktuar fizikisht me...

Punonjëset e fasonerisë në Vlorë protestojnë për pagën e luftës

Punonjëset e një fasonerie në qytetin e Vlorës kanë dalë në protestë për pagën e luftës. Ato janë shprehur se kanë punuar me orar shumë...

Të fundit

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 25 maj 2020

Pjesa e parë e ditës mbetet në ndikimin e kthjellimeve në vend, por mesdita dhe pasditja sërish shtojnë vranësirat në territor, ndërsa reshje priten...

Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit? DW zbardh prapaskenat

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...
WhatsApp KONTAKTO TT