E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

shqiperi

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

Rëndohet bilanci në Shqipëri, shkon në 22 numri i viktimave

Për fat të keq, është rënduar edhe më tej situata nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se një 90-vjeçar ka humbur betejën...

Burg për ata që marrin pensionistët në makinë dhe ‘trimat e lagjes’ që hapin lokalet

Kryeministri Rama ka prezantuar masat e reja ndëshkuese ndaj personave abuzues në këto ditë karantinimi. Ai ka paralajmëruar burg për këdo që marrin në...

“Me ju ‘LIVE’ në orën 13:30”, Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka njoftuar se në orën 13:30 do të dalë ‘LIVE’ për një bashkëbisedim me qytetarët. Kreu i qeverisë paralajmëron se do të...

Shqiptarët nuk pyesin për gjobat, bëjnë si të ‘fortë’ para policisë

Pavarësisht masave ndëshkuese, shqiptarët janë të pabindur kur bëhet fjalë për të ruajtur jetën nga koronavirusi. Në të gjithë vendin, gjatë 24 orëve të...

Shkon në 377 numri i të prekurve me koronavirus në vend

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 16 raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Shifrat janë bërë publike nga Ministria e Shëndetësisë, në raportimin...

Masa drastike nga koronavirusi, marrin fund radhët në tregun e Kombinatit (VIDEO)

Pas pamjeve shokuese që ofroi tregu i Kombinatit, e të cilat bënë xhiron e rrjeteve sociale, menjëherë u morën masat e duhura. Ministria e Shëndetësisë...

Një 61-vjeçar humb jetën nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një tjetër person i prekur nga koronavirusi ka ndërruar jetën në Shqipëri. Kështu shkon në 21 numri...

“Rritja e temperaturave mund ta ngadalësojë, por jo ta zhdukë”/Ja çfarë thotë shkencëtari shqiptar

Shkencëtari i njohur, Et’hem Ruka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës së krijuar nga koronavirusi në Shqipëri. Në një intervistë për rubrikën “Opinion”...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT