E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Greqi

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...

Greqi/ Regjistrohet shifra më e lartë e rasteve të reja që nga fillimi i pandemisë

Greqia ka regjistruar një shifër rekord të rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Bëhet me dije se në vendin fqinj janë...

Tensionohet situata mes dy vendeve/ Roja bregdetare greke qëllon drejt jahtit turk

Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e rojës Bregdetare të ishullit të Rodos, në Greqi gjatë patrullimit të saj në zonën e detit...

Tensione mes Turqisë dhe Greqisë, të dyja vendet dërgojnë luftanije në Detin Mesdhe

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë mbesin në nivel të lartë, derisa të dyja vendet kanë dërguar anije luftarake në Mesdheun lindor, raporton AP. Turqia dërgoi...

Arrestohet 22-vjeçari shqiptar në Greqi, kishte fshehur kanabis në magazinën e një vile luksoze

Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi në banesën e tij 20 km në veri perëndim të Athinë, u gjetën 205 kg lëndë...

VIDEO/ Moti i keq në Greqi, shënohen 3 viktima

Shirat e rrëmbyeshëm dhe stuhitë që kanë përfshirë Greqinë, kanë shkaktuar deri më tani të paktën 3 viktima. Sipas mediave greke, viktimat janë dy të...

Rritja e rasteve/ Greqia mbyll ishullin e famshëm

Greqia do të mbyllë për 10 ditë me radhë ishullin e Porosit. Vendimi erdhi pasi gjatë 24 orëve të fundit, në ishull u konfirmuan...

Rregullat dhe oraret e reja për kalimet në Greqi/ Policia jep detajet

Ashtu sikurse autoritetet greke njoftuan më herët, pikat e kalimit kufitar me Shqipërinë do t’u nënshtrohen rregullave dhe orareve të reja. Policia e Shtetit njofton...

Karantinë dhe masa të reja për ata që hyjnë në Greqi nga Shqipëria

Qeveria greke po përforcon masat për kontrollimin e situatës nga koronavirusi, edhe pse vendi duket se po shënon përmirësime të dukshme. Zv/ministri për Menaxhimin e...

Greqia shtyn vendimin për bllokimin e kufirit me Shqipërinë

Qeveria greke ka vendosur shtyrjen e memorandumit për bllokimin e kufirit me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë deri në datën 14 gusht. Sipas...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...