E shtunë, 15 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

rusi

Vaksina ruse për koronavirusin, reagon presidenti serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se është gëzuar sa i përket lajmit që Rusia ka prodhuar vaksinën kundër COVID-19. “Unë jam i lumtur nëse...

VIDEO/ E tallën se mbante çantë për femra, tre burrat e pësojnë keq

Tre burra rusë janë rrahur nga një blerës, pasi ata e përqeshën për çantën ‘femërore’ që ai mbante me vete. Burri, një veteran i luftës...

Një tjetër konflikt në horizont, Putin mund të aneksojë territorin e Bjellorusisë

Nga Frederick Kempe “CNBC” Pavarësisht gjithë fokusit legjitim mbi rritjen e tensioneve SHBA-Kinë, surprizat këtë verë për Perëndimin ka më shumë të ngjarë të vijnë...

Zenit fiton Kupën e Rusisë, kapiteni e thyen sapo e merr në duar (Video)

Branislav Ivanovic, kapiteni i Zenitit në Rusi, pati fatin e madh që të ngrinte Kupën e Rusisë, një trofe shumë i bukur prej kristali. Por,...

Vazhdojnë protestat masive anti-qeveritare në Rusi

Mijëra protestues u mblodhën të shtunën në rrugët e qytetit lindor Khabarovsk të Rusisë, në fundjavën e tretë me radhë, për të shfaqur pakënaqësinë...

“Britania e Madhe, shënjestër kryesore e Rusisë”

Rusia e shikon Mbretërinë e Bashkuar si një nga shënjestrat kryesore në Perëndim. Paralajmërimi është lëshuar nga një raport i përpiluar nga Inteligjenca dhe Komisioni...

Macron së shpejti për vizitë në Rusi, zbulohet arsyeja e takimit me Putin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha më 27 qershor se planifikon të vizitojë Rusinë së shpejti, për të vazhduar bisedimet me presidentin rus, Vladimir...

Përplasje mes SHBA-së dhe Rusisë

Së fundmi ka pasur përplasje mes SHBA-së dhe Rusisë. Zbulimi amerikan ka arritur në përfundimin se ushtria ruse u ka ofruar shpërblime militantëve të lidhur...

Rusi/ Rrëzohet helikopteri ushtarak, humbin jetën 4 persona

Një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar pranë një fushe aviacioni në rajonin lindor të Chukotka-s. Për pasojë kanë humbur jetën 4 persona. Ministria e Mbrojtjes...

Rusia vijon të shënojë shifra rekord, gati t’ia kalojë edhe Spanjës për numrin e rasteve

Prej 15 ditësh tashmë, Rusia vijon të regjistrojë mbi 9 mijë raste të reja nga koronavirusi brenda një dite të vetme. Në 24 orët e...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...