E hënë, 16 Maj, 2022
27.5 C
Tirana

Etiketa

rama

“Do pyesim qytetarët”, Rama zbulon çfarë ka ndodhur pas publikimit të pagave

Në një konferencë ku në fokus të diskutimit është Njësia Speciale Antiinformalitet, Rama deklaroi se në Këshillimin Kombëtar të ardhshëm, do të pyeten qytetarët...

“Në një tjetër hap të rëndësishëm”/ Rama zbulon marrëveshjen që u firmos (VIDEO)

Kryeministri Rama dhe Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, morën pjesë në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptimit, për deversifikimin e tregut të gazit në Shqipëri. Marrëveshja...

Kreu i Njësisë Antikorrupsion paralajmëron arrestime: Kryebashkiakët janë kapur me shkelje

Pak ditë më parë, në një konferencë për mediat krah Ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, kryeministri Rama apeloi ndaj Prokurorisë së Posaçme SPAK, që...

“Që nesër të kalojmë ligjin në Parlament”, Berisha sfidon hapur Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë ftesë Edi Ramës, që të kalojnë ligjin në Parlament për të përjashtuar kryeministrat nga çdo lloj parashkrimi. Berisha...

PS nis tryezën për pasuesin e Metës, s’ka diskutime me Berishën

Mazhoranca pritet që të nisë sot diskutimet për zgjedhjen e Kreut të ri të Shtetit. Në kryesinë e Kuvendit do të vijojnë negociatat mes...

Për 1 vit, Edi Rama po e bën Albin Kurtin të duket plak

Nga: Berat Buzhala Me 14 shkurt të vitit të kaluar Albin Kurti dukej si një uragan që nuk do të ketë të ndalur, kurse Edi...

Pse ambasadorja amerikane, do të bëhet armiku më i madh?

Nga: Shpëtim Nazarko Në një dalje të disa ditëve më parë, Kryeministri aktual, duket sikur u ankua për organet e reja të drejtësisë, SPAK apo...

“Të dalë këtu, t’ia themi në sy njëri-tjetrit”, Berisha fton Ramën në debat publik

Berisha ka sfiduar kryeministrin Rama, në një debat publik. Kreu i qeverisë kërkoi sot publikisht nga organet e reja të drejtësisë që të hetohet...

“Po i ngushtohet laku çdo ditë e më shumë”, Berisha “sfidon” Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha, i është kundërpërgjigjur akuzave të kryeministrit Rama për SPAK, që të hetojë çështjet e ngritura dhe nga DASH, për shpalljen "non-grata"....

“Mezi pres ta shoh Metën para SPAK”, Rama: E kërkon një Shqipëri e tërë

Kryeministri Edi Rama u pyet sot për deklaratën e tij në Asamblenë e PS-së për Presidentin Ilir Meta, për të cilin tha “mezi pres...

Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...