E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

edi rama

Votimi i Kodit Zgjedhor, Bardhi: Rama nuk ndryshon nga Lukashenko

Pas rrëzimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta, Kuvendi votoi sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Për Sekretarin e Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi me këtë...

Kryemadhi me të rinjtë e LSI: Ju jeni makthi i Ramës në 25 prill

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë një takimi me të rinjtë në Elbasan komentoi situatën politike në vend, dhe vijoi sulmet ndaj kryeministrit, Edi...

Rama-naftëtarëve: Rafineria s’është e shtetit, detyrim kemi asistencën sociale

Gratë naftëtare në Ballsh kanë hyrë në ditën e 15 të grevës së urisë, dhe nuk do ndalen derisa të marrin pagat e prapambetura. Kryeministri,...

“Mos u gënjeni nga krokodilët që duan t’ju përdorin”, Rama: Mbyllni grevën

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër thirrje ndaj grevistëve të Ballshit. Shefi i qeverisë apelon që greva të ndalet, dhe se ai është...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, 8 eurodeputetë letër kryeministrit Rama

Tetë eurodeputetë të Partive Europiane Popullore, i janë drejtuar sot me një letër kryeministrit të Edi Rama, lidhur me ndryshimet kushtetuese të Kodit Zgjedhor...

Kryemadhi: Rama gjeti kohën për të shkuar në Liban por jo për naftëtarët

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

Kryemadhi nga Fieri: Më 25 prill, merr fund ‘aksidenti Rama’

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

Rama: Shqiptarët mbrojtën hebrenjtë me jetën e tyre, të luftojmë ekstremizmin

Në orën 16:00, ashtu sikurse ishte parashikuar nga  Kuvendi i Shqipërisë, nisi Forumi Ballkanik kundër Antisemitizmit. Ky aktivitet u organizua nga Kuvendi i Shqipërisë së...

“5 mijë vende të reja pune dhe paga të larta”, Rama jep lajmin e shumëpritur

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka shkuar sot në Bathore, për të vizituar nga afër një...

Kodi Zgjedhor, Pollo: Rama refuzoi BE-në, shqiptarët të dalin ta largojnë

Komisioni i Ligjeve rrëzoi dekretin e presidentit Ilir Meta dhe të enjten Kuvendi do kalojë për miratim Ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Ish-deputeti i PD, Genc...

Të fundit

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...

Refuzoi të mbante maskën, politikani tërhiqet zvarrë në mes të Parlamentit

Politikani i njohur italian Vittorio Sgarbi, është përballur dje me një situatë jo të këndshme. Ai është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë,...

KMSH dënon sulmet në Francë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar pas sulmeve terroriste që ndodhën në Francë. KMSH-ja e cilëson vrasjen të pajustifikueshme, dhe se dënojnë të gjitha...