E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

edi rama

“Unë s’jam dele”, Florjan Binaj shpërthen ndaj Ramës

Aktori Florjan Binaj ka shprehur revoltën e hapur, ndaj rregullave të marra në kuadër të masave kundër përhapjes së COVID-19. Me anë të një...

“Të dielat pa makina”, Artan Fuga ironizon propozimin e Ramës

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Rama, për të dielat pa makina, duke filluar nga tetori deri në mars të...

Gazeta franceze “Le Monde” i kushton një artikull shkatërrimit të Teatrit Kombëtar në Tiranë

Shkrimi i gazetës “Le Monde” Kryeministri shqiptar Edi Rama dërgoi policë dhe ndihmës të tjerë shtetërorë, për të shkatërruar një nga institucionet kryesore të vendit...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Rama: Kjo do të jetë java e fundit e kufizimit

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se kjo do të jetë java e fundit e kufizimit të orareve. Në vijim, ai pohoi se fundjava do...

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

“Duam që hoteleria shqiptare të punojë”, Rama flet për hapjen e plazheve

Kryeministri Edi Rama sqaroi qytetarët për periudhën se kur do të hapen plazhet në Shqipëri. “Hapim plazhet nga 1 Qershori vetëm për hotelet dhe pas...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

“Zoti i dëgjoftë lutjet tuaja”, Rama uron Fiter Bajramin

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, për festën e Fiter Bajramit. Rama uron që Zoti t’i dëgjojë lutjet e shqiptarëve, dhe...

“Kanë filluar lëvizjet taktike parazgjedhore”, Manjani nxjerr prapaskenat

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, njofton se kanë filluar lëvizjet taktike parazgjedhore. Ai hedh dyshimet se debati për Reformën Zgjedhore, Reformën në Drejtësi, Teatri, janë...

Të fundit

Gjobiten 36 drejtues biçikletash, publikohen pamjet nga aksioni i policisë

Policia e Tiranës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 36 drejtues biçikletash. Sipas policisë, janë ndëshkuar ata...

Harta e të ardhurave në Shqipëri, qyteti më i pasur dhe më i varfër

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Reforma në Drejtësi/ Shehi: Deklaratat e Yuri Kim në adresë të Ramës

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar deklaratat e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim për reformën në drejtësi. Në një intervistë për News24, Shehi tha...

Kursi i këmbimit/ Paundi fiton 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane është forcuar në krahasim me një ditë më parë duke u blerë sot me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.3 lekë, sipas kursit...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...
WhatsApp KONTAKTO TT