E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Trump

COVID-19 në SHBA/ Trump bën paralajmërimin e trishtë

SHBA është shndërruar në një nga vatrat kryesore të koronavirusit. Presidenti amerikan Donald Trump përgjatë një konference nga Shtëpia e Bardhë bëri paralajmërimin e trishtë...

4000 viktima në SHBA/ Putin ndihmon Trump-in

Koronavirusi ka marrë 4000 jetë njerëzish në SHBA, ndërkohë Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka shprehur solidaritetin e tij ndaj këtij vendi. Rusia ka dërguar...

Trump tërhiqet nga ideja për vendosjen e New York-ut në karantinë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se zbatimi i masës së karantinës për New York-un “nuk është i domosdoshëm” pasi guvernatori shtetëror ka thënë...

Trump vijon që t’i hedhë “benzinë zjarrit”/ Ja provokimi i tij i radhës

Presidenti amerikan Donald Trump para pak ditësh deklaroi publikisht se nuk është gabim që koronavirusi të quhet “virusi kinez” pasi sipas tij faktet tregojnë...

Trump aktivizon Gardën Kombëtare për të luftuar koronavirusin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të aktivizojë Gardën Kombëtare për të ndihmuar në ngritjen e stacioneve mjekësore dhe shpërndarjen e qindra...

Trump aktivizon ligj të veçantë për të luftuar koronavirusin

Presidenti amerikan Donald Trump po aktivizon Ligjin për Prodhimin e Mbrojtjes, që do t’i jepte mundësinë administratës së tij që të detyrojë industrinë amerikane...

Trump: Etiketimi i COVID-19 si “virusi kinez”, i saktë

Presidenti Trump thotë se vendimi i tij për ta etiketuar COVID-19 si "virusi kinez", është i saktë pasi sipas tij është dëshmi e faktit...

Trump: Qeveria do të mbështesë me forcë industritë e goditura

Presidenti amerikan Donald Trump tha se qeveria amerikane do të mbështesë "me forcë" industritë vendase të goditura nga koronavirusi. Ai i bëri komentet sot në...

I dyshuar për koronavirus, dalin rezultatet për Trump

Presidenti Trump ka kryer testin mjekësor për koronavirusin. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti Trump rezulton negativ. Ky test u krye pas lajmeve se...

U shoqërua me persona që sot janë me koronavirus, Trump detyrohet të bëjë testin

Presidenti Donald Trump para disa ditësh është shoqëruar me persona të cilët aktualisht kanë rezultuar të infektuar me koronavirus. Në mënyrë që t’i jepte fund...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT