E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

Trump

Trump dhe Pence bënë testin për COVID-19, publikohen rezultatet

Presidenti Donald Trump dhe nënpresidenti Mike Pence bënë testin për koronavirus, pasi mësuan se një ushtarak amerikan që punonte në Shtëpinë e Bardhë rezultoi...

Situata nga koronavirusi/ Trump: Më e keqe se sulmi i ‘11 Shtatorit’ dhe ai në ‘Pearl Harbor’

Presidenti Trump e cilëson pandeminë e koronavirusit si “sulmin më të keq” ndonjëherë mbi Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas presidentin amerikan, shpërthimi i COVID-19...

Trump ndryshon plan: Grupi i punës për COVID-19 nuk do të shpërndahet

Presidenti i SHBA Donald Trump e ndryshoi planin për shpërndarjen e grupit të punës për koronavirusin. Ai njoftoi të mërkurën se do ta mbajë grupin...

Shkencëtari: Administrata Trump injoroi paralajmërimet e mia të forta për COVID-19

Një shkencëtar e larguan nga puna pasi administrata Trump injoroi paralajmërimet e tij të forta për COVID-19 dhe një ilaç të malaries, të cilin...

Tre mijë viktima në ditë nga koronavirusi? Trump hedh poshtë raportin qeveritar

Presidenti amerikan, Donald Trump ka hedhur poshtë një raport të publikuar së fundmi, i cili parashikon 3 mijë vdekje brenda ditës nga koronavirusi në...

Çfarë po ndodh me vaksinën për COVID-19? Administrata Trump shton presionet

Në garën për një vaksinë për t'i dhënë fund pandemisë globale COVID-19, tetë pretendentë janë përpara pjesës tjetër të konkurrentëve Këta tetë kandidatë për vaksina...

Trump: Media po më trajton më keq se Linkolnin

Presidenti Donald Trump thotë se beson që media po e trajton më keq se ç’ka trajtuar Presidentin Abraham Linkoln, që udhëhoqi vendin gjatë Luftës...

Shtëpia e Bardhë: Fauci nuk do të dëshmojë në Kongres për koronavirusin

Shtëpia e Bardhë në SHBA bëri me dije se zyrtari kryesor shëndetësor i vendit, Anthony Fauci nuk do të dëshmojë në komisionin e Kongresit. Ky...

‘Vendim shkatërrues’, ekspertja e OBSH-së flet për vendimin e Trump-it

Një nga këshilltaret kryesore të Drejtorit të përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se vendimi i fundit i Shteteve të Bashkuara për të...

“Kina do të bëjë gjithçka që Trump të humbë zgjedhjet”

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se Kina “do të bëjë gjithçka që mundet” që ai të humbë në zgjedhjet për president. Në një intervistë...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT