E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Facebook-u bllokon Donald Trump për dy vite, “pas dy vitesh të shohim”

Facebook-u njoftoi së fundmi se llogaritë e ish-Presidentit Donald Trump do të pezullohen për dy vjet, duke ngrirë praninë e tij në rrjetin social deri në fillim të vitit 2023, me pretendimin që Trump nxiti dhunën e kryengritjes me pasojë vdekjen e një personi më 6 janar në Kapitol.

Në fund të pezullimit, kompania do të konsiderojë nëse “rreziku i sigurisë publike” tek Trump është zhdukur, siç shkruan në një postim në blog Nick Clegg, nënkryetari i çështjeve globale të Facebook-ut. Ai tha se Facebook-u do të marrë parasysh “faktorët e jashtëm” siç janë rastet e dhunës, kufizimet në takimet paqësore dhe tregues të tjerë të trazirave civile./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...