E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
7.5 C
Tirana

Greqia shtyn hapjen e plotë të doganave, ja kush mund të kalojë, dhe kuotat

Greqia ka shtyrë sërish hapjen e kufijve me Shqipërinë deri më 14 Qershor. Kështu, vijojnë kuotat e kufizuara të udhëtarëve nga Shqipëria. Kategoritë e atyre që mund të kalojnë kufirin janë

  • ata që disponojnë leje qëndrimi në Greqi
  • ata me dyshtetësi
  • minoritarët grekë të Shqipërisë

Në doganat greke do të lejohet kalimi i kufizuar i qytetarëve që janë si më poshtë:

  • nga Kakavija 400 persona në ditë.
  • nga Kapshtica 400 persona në ditë.
  • nga QafëBota 250 persona në ditë.
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...