E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Filmi rekomandim i Tirana Today, Emma Stone sjell Cruella-n e 101 dalmatëve

Filmi i rekomanduar nga Tirana Today këtë të dielë titullohet: Cruella

Cruella është një film që sjell historinë e një prej stilisteve londineze të viteve 70 Cruella de Vil para se ta njihnim të gjithë, si personazhi negativ tek 101 dalmatët.

Estella është një mashtruese e zgjuar, e re, e vendosur për të bërë një emër në botën e modës. Ajo shpejt bie në kontakt me një grup hajdutësh që vlerësojnë oreksin e saj për të keqen dhe së bashku ndërtojnë një mekanizëm fitimprurës në rrugët e Londrës. Sidoqoftë, vetëm kur Estella miqësohet me legjendën e modës Baroneshën von Hellman, ajo nxjerr në sipërfaqje anën e saj të keqe për t’u bërë Cruella e keqe dhe hakmarrëse.

Filmi doli për publikun ne 26 maj 2021, me një buxhet 100 milion dollarësh.

Regjia: Craig Gillespie

Aktore kryesore: Emma Stone

Filmi ka një vlerësim prej 59 në metascore dhe 7.4 në IMDB duke u bërë filmi i 3-të më popullor i momentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...