E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

kufiri

Austria dhe Gjermania vendosin të rihapin kufijtë e tyre të përbashkët

Ministrja e Turizmit dhe Bujqësisë në Austri, Elisabeth Köstinger ka treguar se kur parashikohet të hapet kufiri i përbashkët mes Austrisë dhe Gjermanisë. Sipas saj,...

Cakaj: Shqipëria, e gatshme të nisë zhbërjen e kufirit me Kosovën

Shqipëria është e gatshme të zhbëjë kufirin me Kosovën, ka deklaruar sot në Prishtinë, ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i...

Maqedonia dhe Serbia bashkëmenaxhojnë kufirin

Maqedonia e Veriut dhe Serbia nga e hëna kanë menaxhim të përbashkët kufitar. "One-stop-shop” do të thotë procedura më të thjeshta, që zbatohen në...

Mbi 23 mijë shqiptarëve ju refuzua kalimi në kufi në 2018-n

23,400 shqiptarëve “iu mbyllën dyert” e kufirit për të kaluar në një nga vendet e Bashkimit Europian, gjatë 2018-s. Pjesa më e madhe këtyre...

Pas stuhisë së fuqishme, Greqia goditet nga një tërmet 5.2 ballë

Një tërmet prej 5.2 ballësh ka goditur veriun e Greqisë gjatë ditë së sotme, shumë pranë kufirit me Shqipërinë. Mediat greke raportojnë se epiqendra e...

Babë e bijë vdesin të përqafuar, fotoja që po bën xhiron e botës

Realiteti i zymtë i krizës së migracionit që shpaloset në kufirin jugor të Amerikës, është kapur në fotografitë që tregojnë trupat e pajetë të...

Tensionohet situata / Policia greke hedh gaz lotsjellës ndaj grave dhe fëmijëve (Foto)

Në kufirin grek me Maqedoninë e Veriut situata është tensionuar, emigrantët janë përplasur me policinë në përpjekje për të vazhduar rrugën e tyre drejt...

SHBA: 1 miliard dollarë për ndërtimin e murit me Meksikën

Pentagoni ka autorizuar transferimin e 1 miliard dollarëve për ndërtimin e murit, përgjatë kufirit SHBA-Meksikë. Ky fond, i cili do të përdoret për të ndërtuar...

5€ për të kaluar kufirin, kosovarët të irrituar: Më mirë po ikim te serbi

Prej 17 shtatorit ka filluar aplikimi i tarifës për qarkullimin në Rrugën e Kombit. Edhe pse pati shumë kundërshtime ajo vazhdon të jetë 5€....

Kufiri Kosovë-Serbi, Rama: Luhet fati i Kombit

Kryeministri Edi Rama ka folur sonte për herë të parë rreth idesë së hedhur për rishikim të vijës kufitare mes Kosovës dhe Serbisë. I...

Të fundit

Akuza e PD për Ramën në Paris, reagon zyra e kryeministrit

Pas akuzave të ngritura sot nga PD, se Kryeministri Edi Rama gjatë një fundjave në Paris ka përdorur avionin e “Air Albania” si një...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...
WhatsApp KONTAKTO TT