E hënë, 6 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

facebook

Jeni penduar për postimet e sikletshme të së shkuarës? Rrjeti social bën ndryshimin e madh

Secili prej nesh ndihet në siklet për ndonjë postim të së shkuarës. Do donit që ajo periudhë të mos rikthehej më? Facebook-u ua mundësoin...

COVID-19/ Rama bën deklaratën e papritur: Sonte, komunikimi im i fundit

Kryeministri Edi Rama ka bërë së fundmi një deklaratë të papritur lidhur me koronavirusin. Kreu i Qeverisë shkruan në rrjetin social Facebook se sonte në...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

Zbardhet biseda mes Bashës dhe kryeministrit të Greqisë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha sot zhvilloi një videokonferencë me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Basha tregoi detaje rreth saj, duke zbardhur kështu bisedën e...

Rama bën deklaratën e papritur, kërkon ndjesë publike

Kryeministri Rama duket se është ndjerë në faj ndaj të gjithë ndjekësve, pas një lum ‘sharjesh’ të nënkuptuara. Komentet e ndërsjellta me qytetarët në...

Rama tregon kush e ka radhën për të dalë nesër deri në orën 11.00

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka bërë me dije se radhën për të dalë nesër deri në orën 11.00 e kanë...

Ministrja e Arsimit tregon ç’do të ndodhë me vijimin e procesit mësimor

Institucionet arsimore vazhdojnë të jenë të mbyllura dhe mësimi po zhvillohet online, ndërkohë që të gjithë presin një përgjigje në lidhje me vijimin e...

Bizneset që lejohen të hapen nesër/ Rama bën një tjetër sqarim

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër sqarim lidhur me bizneset që do lejohen të hapen nesër. Kreu i qeverisë njofton se është gati vërtetimi...

Autorizimet/ Rama bën një tjetër sqarim

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka njoftuar se të gjitha autorizimet e marra deri tani përmes e-mailit nga Policia e Shtetit, janë të vlefshme...

Meta uron shqiptarët për Pashkë: Shëndet të plotë, mirësi e begati në çdo familje

Presidenti Ilir Meta ka uruar së fundmi besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. “Të dashur qytetarë shqiptarë! Të dashur besimtarë ortodoksë! Pashkë të mbara e...

Të fundit

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...

“Ju lutem dëgjojeni këtë mesazh”, Manastirliu publikon videon pas rritjes së të infektuarve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndarë me ndjekësit një tjetër video ndërgjegjësuese, lidhur me zbatueshmërinë e masave ndaj koronavirusit vdekjeprurës. Në mesashin sensibilizues,...

Tirana drejt titullit kampion, ja të gjitha variantet sesi bardheblutë të fitojnë të “25”-ën

Populli bardheblu është gati për të festuar titullin kampion. Ama fakt është që matematika ka opsione pa fund, edhe pse Tirana mund të triumfojë...

Tentuan ringjalljen, zbardhen pamjet brenda shtëpisë në Kombinat (VIDEO)

Historia rrëqethëse e nënës së bashku me të dy bijat që u vetëflijuan, bërën xhiron e mediave të huaja. Një ngjarje makabre e cila...