E mërkurë, 13 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

‘Fyerje për 75 milion njerëz’/ Trump reagon pas bllokimit nga Facebook

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka reaguat pas vendimit të platformës sociale Facebook, për të bllokuar llogarinë e tij deri në vitin 2023.

Përmes një deklarate, Trump e ka cilësuar të turpshëm këtë vendim të Facebook, shkruan Independent. Sipas tij, kjo është një fyerje për 75 milion persona të cilët e votuan më 3 nentor të vitit 2020, teksa shton se zgjedhjet presidenciale ishin të manipuluara.

“Vendimi i Facebook është një fyerje për 75 milion persona, të cilët votuan për ne në zgjedhjet e manipuluara presidenciale të vitit 2020. Ata nuk duhet të lejohen të largohen nga ky censurim dhe nga kjo heshtje, por në fund të fundit ne do të fitojmë. Vendi ynë nuk mund ta durojë më këtë abuzim”, tha Trump.

Vendimi i Facebook, vjen pasi Trump akuzohet se shkaktoi trazirat në Capitol Hill më 6 janar, ku mbetën të vrarë 5 persona dhe u plagosën qindra të tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...