E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Trump

“Kina do të bëjë gjithçka që Trump të humbë zgjedhjet”

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se Kina “do të bëjë gjithçka që mundet” që ai të humbë në zgjedhjet për president. Në një intervistë...

Rihapja e SHBA/ Trump: Distancimi fizik do të hiqet

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se udhëzimet e qeverisë federale për distancimin fizik të vendosura për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit do të shuhen...

Vendi më i prekur nga koronavirusi/ Trump: SHBA do të bëjë 5 milionë teste në ditë

SHBA është vendi më i prekur në botë nga pandemia e koronavirusit, duke shënuar numrin më të madh të rasteve dhe viktimave. Një nga arsyet...

“E di gjendjen e tij”, Trump zbulon çfarë po ndodh me Kim Jong-un

Presidenti amerikan Donald Trump, tha të hënën se ai ka informacion rreth udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un dhe se shpreson se...

Trump: Deri në 70,000 amerikanë mund të ndërrojnë jetë nga koronavirusi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka deklaruar se deri në 70,000 amerikanë mund të ndërrojnë jetë nga koronavirusi. Duke folur për gazetarët në...

Zgjedhjet presidenciale mes pandemisë së koronavirusit

Pandemia e koronavirusit ka patur efektet edhe tek fushata presidenciale në Shtetet e Bashkuara. Ajo që pritej të ishte një zgjedhje ideologjike mes politikave të...

Rëfimi tronditës: Nga COVID-19 te lufta e Trump dhe politikanët shqiptarë të lidhur me Iluminatin

Gazetare: Anxhela Ferra Edhe pse shkenctarët pajtohen se COVID-19 është një virus natyror, gjerësisht mendohet se kjo gjë nuk është e vërtetë, por, bëhet fjalë...

Trump përshëndet shtetet që do të nisin rihapjen

Presidenti Donald Trump përshëndeti të mërkurën hapat e ndërmarra nga një pjesë e vogël shtetesh amerikane me guvernatorë republikanë për të nisur rihapjen e...

Trump jep vendimin final: Do hedhim në erë çdo anije iraniane që na sulmon

Një javë pasi 11 anije nga Marina e Gardës Revolucionare Islamike të Korpusit Islamik (IRGCN), u afruan në mënyrë të rrezikshme pranë anijeve amerikane,...

Johnson dhe Trump diskutojnë rreth luftës kundër koronavirusit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka biseduar përmes telefonit me presidentin amerikan, Donald Trump, teksa vazhdon trajtimin e tij kundër koronavirusit. Johnson, që aktualisht gjendet në...

Të fundit

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...
WhatsApp KONTAKTO TT