E premte, 3 Prill, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

kosova

Kosovë/ Shënohen 13 raste të reja me koronavirus

Kosova ka regjistruar 13 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit. Sipas njoftimit të IKSHPK-së, numri total i infektuarve ka shkuar...

“Nuk ka më pengesa”/Rama jep njoftimin e rëndësishëm për Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka komentuar reagimin e shtetit serb, ndaj thirrjes së tij për të hequr bllokimin ndaj kamionëve të Kosovës. Përmes një postimi në...

Basha: Jemi në krizë kombëtare, qeveria të bëjë të paktën sa Kosova

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përgjatë një video-konference me gazetarët, theksoi se në përballjen me koronavirusin, qeveria shqiptare të bëjë të paktën sa Kosova. “Ne...

Taksa ndaj Serbisë/Kurti reagon pas deklaratave të Grenell

Emisari i presidentit amerikan në bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka deklaruar se asnjëherë nuk ka folur me Thaçin dhe Vuçiç në lidhje me shkëmbin e...

Rrëzimi i qeverisë/Zëdhënësja e KE: Kosova do të përballet me një situatë të vështirë

Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero ka komentuar rrëzimin e qeverisë së Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Pisonero thotë se...

Kur Kosovën duan ta bëjnë copë, në këtë kohë pandemie

Nga Teuta Nunaj Kryetari i LDK-së ka iniciuar një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti në Kosovë. Them kryetari, pasi jo e gjithë kryesia e LDK-së...

Kurti heq taksën për lëndën e parë që importohet nga Serbia

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot një mbledhje, ku është vendosur për të hequr taksën për lëndën e parë ndaj Serbisë. Raportohet se ministrat e...

COVID-19/ Kosova shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Për shkak të koronavirusit, Qeveria e Kosovës ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme emergjente për shëndetin publik. Raportohet se vendimi i mësipërm është marrë pas propozimit...

Thaçi për Kurtin: Frikacak dhe djallëzor, po përçan politikën e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u është përgjigjur pretendimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti se ka arritur marrëveshje të fshehtë me Serbinë, duke...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë i shkruan Presidentit Trump për Kosovën

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë i shkroi një letër në fund-javë presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ku theksoi rëndësinë që ka mbështetja amerikane...

Të fundit

Rama njofton vendimin e fundit, ja çfarë pritet të ndodhë nga nesër

Sikundër fundjava e shkuar, edhe këtë javë të gjithë banorët në vend do të izolohen në shtëpi nga e shtuna në mesditë e deri...

COVID-19 “gjunjëzon” botën, autoritetet në Itali shtojnë masat drastike

Me gjasë, izolimi në Itali mund të zgjatet deri më 16 maj. Sipas ekspertëve, këto janë ditë vendimtare për të kuptuar ecurinë e kurbës...

Manastirliu zbulon vendimin më të fundit për përballimin e koronavirusit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se 3 pacientë të tjerë që ndodheshin tek Infektivi, janë transferuar drejt spitalit “Shefqet Ndroqi”. Po kështu,...

Krijohet vaksina që neutralizon koronavirusin, brenda pak muajsh do aplikohet tek njerëzit

Nga ana e shkencëtarëve është krijuar në kohë rekord vaksina PittCoVacc. Vaksina në fjalë me 400 mikrogjilpëra neutralizon koronavirusin. Shpresat janë të mëdha, e ndërsa...

Rihanna: Dua të bëhem nënë me çdo kusht

Rihanna ka folur për dëshirën për tu bërë nënë në intervistën e saj të fundit për Vogue British, duke thënë se do të ketë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT