E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Qeveria

Votohet Qeveria e re e Serbisë

Me 227 vota për dhe pesë kundër, Parlamenti i Serbisë e votoi qeverinë e re të kryeministres, Ana Bërnabiq. Qeveria e re serbe do të...

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Qeveria miraton rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë

Qeveria shqiptare ka miratuar rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë. Ajo u vendos në Këshillin Kombëtar të Punës në mbledhjen e sotme (16...

Basha i shqetësuar, takim me drejtuesit e Urdhërit të Farmacistëve

Kryedemokrati Basha ka qenë i pranishëm sot në një takim me drejtuesit e Urdhërit të Farmacistëve të Shqipërisë, Diana Toma dhe Dëfrim Goma. Basha njofton...

Dita e 9-të e grevës së urisë, naftëtarët: Nuk po bëjmë show, qeveria të reagojë

Punonjësit e rafinerisë së naftës në Ballsh, kanë hyrë në ditën e 9-të të grevës së urie. Teksa gjendja e tyre shëndetësore sa vjen e...

Kamera e fshehtë/ Infermiereve u marrin kartat e identitetit për zgjedhjet e 25 Prillit

Gjatë ditëve të fundit Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po ndryshon adresat dhe vendbanimet e disa qytetarëve me qëllim që të mos kenë...

“Bashkëjetesa me virusin do vazhdojë për një kohë të gjatë”, Italia po planifikon të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme

Ndonëse ende nuk është vendosur zyrtarisht, gjasat janë që qeveria italiane të zgjasë afatin kohor të gjendjes së jashtëzakonshme. Shumë shtete kanë mbyllur kufijtë,...

Kollomoqi që na jep çdo ditë qeveria

Nga Klodian Tomorri Gjatë viteve 80’, teksa zizat e Partisë transportonin në autokolonë misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit...

Bojkoti i Superligës/ Denaj: Futbolli nuk mund të jetë mjet shantazhi

Në mungesë të një dialogu, përfaqësuesit e qeverisë, të angazhuar për të zgjidhur bojkotin që Superliga ka ndërmarrë, kanë vendosur ti përgjigjen publikisht Ligës...

Do largohet nga posti i ministrit të Brendshëm? Sandër Lleshaj flet për herë të parë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ishte sot në Kukës, ku mori pjesë në ceremoninë e prezantimit të forcave ‘Shqiponja’. Pas kësaj ceremonie, Lleshaj nuk...

Të fundit

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...

Refuzoi të mbante maskën, politikani tërhiqet zvarrë në mes të Parlamentit

Politikani i njohur italian Vittorio Sgarbi, është përballur dje me një situatë jo të këndshme. Ai është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë,...