E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

shqiptare

Shqiptarja që jetoi tre vite në Kabul: Afganistani sot është si Shqipëria e ’97

Denalda Kuzumi, për tre vite ka jetuar dhe punuar në Kabul. Në një intervistë për “Top Channel”,  ajo tregon për jetën në Afganistan dhe...

Pritet riatdhesimi i 14 fëmijëve dhe 5 grave nga kampi famëkeq i Sirisë

Kryeministri Edi Rama deklaroi të shtunën nga Bejruti se 14 fëmijë dhe 5 gra shqiptare ishin shpëtuar nga kampi famëkeq Al Hol në Siri...

Heronjtë e defaktorizimit dhe të varfërimit të shqiptarëve

Nga Kim Mehmeti Mediat e Tiranës bëjnë me dije se Shqipëria ka humbur në gjykatën e Arbitrazhit nga shtatë kompani dhe se duhet të paguajë...

Vuçiç publikon dokumente në sy të Kurtit: Shqiptarët terrorizuan serbët (Foto)

Takimi i dytë në Bruksel midis Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, është shoqëruar me tensione. Vuçiç, gjatë takimit...

Vranë ish-bankierin pasi tërhoqi para/ Pranga shqiptarit, në kërkim një tjetër

Një 31-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Paulin Mecaj, është arrestuar nga policia italiane, si i akuzuar për vrasjen e një ish-bankieri, ngjarje e ndodhur...

Eurostat: Shqiptarët të dytët në botë për refuzimet e larta nga vendet e BE

Në vitin 2020, rreth 137.8 mijë shtetasve jo-anëtarë të BE iu refuzua hyrja në territorin e Bashkimit Europian. Gati 10% e këtyre refuzime për hyrje...

Anijet shqiptare, si u futën në listën e zezë dhe plani për daljen

Aktualisht Flamuri Shqiptar renditet në listën e zezë të sistemit që aplikon Paris MoU (Memorandumi i Parisit një mekanizëm që kryen inspektimet mbi standardet...

Sulmi në Vjenë, bastisen shtëpitë e dy shqiptarëve të dyshuar

Prokuroria federale gjermane tha se policia bastisi të mërkurën mjediset e banimit të dy bashkëpunëtorëve të dyshuar të një xhihadisti, që vrau katër persona...

Mbi injorancën masive të shqiptarëve! A është faji vetëm i politikës?

Nga Mentor Kikia Kam debatuar shpesh, pasi në disa shkrime kam kritikuar njerëzit, pra popullin, për ca gjëra, ca si shumë në fakt, që nuk...

Empoli U19 Kampione në Itali. Ja dy shqiptarët e rinj kampionë

Dy të rinj shqiptarë shpallen kampionë Italie me Empolin. Kristjan Asllani dhe Kleis Bozhanaj kanë ngritur trofeun në kampionatin e 19-vjeçarëve, pasi Empoli mposhti...

Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...