E premte, 3 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Meta

Meta bën gjestin e veçantë në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin, Presidenti Ilir Meta ka bërë një gjest të veçantë. Presidenca i është bashkuar fushatës globale “Ndriço Blu”! Meta ka...

Pandemia/ Meta dekreton ligjin për blerjen e pajisjeve mjekësore

Presidenti Meta ka dekretuar ligjin për blerjen e pajisjeve mjekësore. 26 Mars 2020 Presidenti Meta dekreton shpallje ligji nr. 21/2020 D E K R E T PËR SHPALLJE...

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Meta zbardh detajet

Nën drejtimin e Kreut të Shtetit, Ilir Meta, sot është mbajtur mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, nëpërmjet një video-konference. Në këtë mbledhje kanë...

BE- Shqipëri, ose dashuri në kohën e koronavirusit

Nga: Alfred Peza Askush nuk është në gjendje që të vendosi bast, nëse Bashkimi Europian do kishte marë të njëjtin vendim për hapjen e bisedimeve...

Shqipëria në gjurmët e Italisë? Meta zbulon skenarin

Presidenti Meta është shprehur se vendi ynë i ka të gjitha kapacitetet, për të mbajtur nën kontroll koronavirusin. I ftuar në emisionin “Përballë”, kreu...

Pandemia/ Meta: Do të thërras Ramën dhe Bashën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Presidenti Ilir Meta konfirmoi se do të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Në një intervistë për emisionin “Open”, Meta tha se në këtë mbledhje...

Meta shkon tek karantina në Durrës (FOTO)

Presidenti Ilir Meta, i shoqëruar nga Këshilltari i tij për Sigurinë Kombëtare, Bahri Shaqiri dhe Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka vizituar paraditen e...

“S’kemi nevojë për të bërë eksperimente”, Meta thirrje popullit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dhuruar gjak në ndihmë të talasemikëve. Ai e ka cilësuar këtë akt një domosdoshmëri në këto momente, teksa...

Flamuri shqiptar, në statujën e Krishtit në Rio de Janeiro

Statuja e Krishtit Shpëtimtar, në Rio de Janeiro në Brazil, është ndriçuar me flamujt e vendeve të prekura nga pandemia globale e COVID-19. Mes tyre...

“Si të shmangim recesionin, pa rritur borxhin”, Meta jep ‘goditjen’ e radhës për koronavirusin

Presidenti Ilir Meta bën thirrje që propozimet që vijnë nga ekspertë për përballimin e situatës ekonomike e sociale, të merren në konsideratë! Kreu i...

Të fundit

“Mami, mos ik në punë…”, mjekja që u nis në Itali: Bëj mbi 300 tampone në ditë

Që nga fillimi i “luftës”, 69 mjekë dhe infermierë italianë kanë humbur jetën në betejën e përditshme me koronavirusin. Ndaj, misioni i 30 mjekëve...

Merkel merr vendimin që nuk pritej kaq shpejt

Zëdhënësi i kancelares gjermane, Angela Merkel, ka njoftuar se ajo i ka dhënë fund karantinës së saj dhe është kthyer në zyrë. Merkel është...

Spanja thyen rekordin e viktimave në 24 orë

Një tjetër ditë tragjike për Spanjën. Sot kanë humbur jetën prej koronavirusit 932 persona. Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 11.000. Spanja...

Çfarë po ndodh me Shkodrën? 12 të infektuar për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, mjaft shqetësuese janë shifrat që vijnë nga qyteti i Shkodrës lidhur me personat e infektuar me koronavirus. 12 raste...

Ëndrra e madhe bëhet realitet, Ronaldo dhe Messi do të luajnë në një skuadër sezonin e ardhshëm

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë ndarë më dysh botën e sportdashësve të futbollit, por për adhuruesit më të mëdhenj të këtij sporti vjen...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT