E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald Trump do të lançojë aplikacionin e tij të mediave sociale, TRUTH Social, për të cilin tha se do të “qëndronte përballë kompanive të mëdha të teknologjisë” si Twitter dhe Facebook që e kanë ndaluar atë nga platformat e tyre.

Të mërkurën, ish-presidenti njoftoi se platforma e tij e re e mediave sociale, e cila duket se i ngjan shumë Twitter-it, është planifikuar të lançohet në vitin 2022. Sipas një deklarate për shtyp të postuar në Twitter nga zëdhënësja e Trump, Liz Harrington, aplikacioni pritet të jetë i disponueshëm në App Store të Apple në nëntor.

Burimi i lajmit: INSIDER. Përshtatur nga Tirana Today 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...