E mërkurë, 13 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell zhvillimet gjatë 24 orëve të fundit

1- Dalin rezultatet e zgjedhjeve rajonale në Francë, dështon Macron dhe Le Pen

2- Dorëhiqet Sekretari britanik, pas shkeljes së rregullave për COVID-19

3- Donald Trump u rikthehet tubimeve

4- ‘4 të vdekur dhe 13 mijë banorë pa energji’/ Balona përplaset me shtyllën e tensionit të lartë në Neë Mexico

5- Megaprojekti i Erdoganit: Kanali i Stambollit

6- Roboti kinez “Zhurong” po kryen me sukses misionin, dërgon video nga Marsi

7- Humbi kujtesën, 56-vjeçari i propozon sërish gruas pasi harroi se ishin martuar

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...