E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Trump do drejtojë një ndeshje boksi

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump, në 11 Shtator do të drejtojë një ndeshje boksi në Florida. Ai do të japë komente drejtpërdrejt në një ndeshje boksi nga Seminole Hard Rock Hotel & Casino në Hollywood, Florida, që përkon me 20 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 Shtatorit 2001.

Trump tha në një deklaratë për shtyp që promovonte ngjarjen, “Unë i dua luftëtarët e mëdhenj dhe luftimet e mëdha”.

“Mezi pres të shoh këtë të shtunë në mbrëmje dhe të ndaj mendimet e mia pranë rrjetit”, shtoi ai. “Ju nuk do të dëshironi të humbisni këtë ngjarje të veçantë”.

Para se të hynte në Zyrën Ovale, Trump organizoi një numër ndeshjesh boksi në vitet 1980 dhe 1990 në kazinotë e tij në Atlantic City, NJ, gjatë të cilave ai krijoi një miqësi me Presidentin e UFC, Dana White.

Burimi i lajmit: thehill. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...