E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

ndeshje

Hetimet ndaj Napolit për ndeshjen me Juventusin, prokurori merr vendimin

Prokurori i Federatës Italiane, Xhiuzepe Çine, ka urdhëruar mbylljen e hetimeve për Napolin, në lidhje me mos paraqitjen për ndeshjen ndaj Juves në kampionat...

Milani bie pas 10 muajsh në kampionat, Juventusi triumfon në “San Siro”

Milani thyhet pas 10 muajsh në kampionat. Kuqezinjtë e Stefano Piolit, u mposhtën nga Juventusi me rezultatin 1-3 në sfidën e vlefshme për javën...

Milan-Juventus drejt shtyrjes? Vjen paralajmërimi i mjekut torinez

Supersfida e nesërme e futbollit italian Milan-Juventus rrezikon të mos zhvillohet. Rezultimi pozitiv me “COVID” i futbollistëve bardhezi Huan Kuadrado dhe Aleks Sandros ka alarmuar...

Momente paniku/ Futbollisti pëson atak kardiak gjatë ndeshjes (Video)

Momente paniku në ndeshjen mes dy skuadrave portugeze në ligën e tretë, Alverca dhe Uniao de Almeirit. Futbollisti brazilian i Alverca, Aleks Apolinairo, gjatë zhvillimit...

Seria A/ Interi e nis vitin me “tërmet 6 ballësh”

Interi e ka nisur vitin 2021 në mënyrën më të mirë të mundshme. Zikaltërit shpartalluan me rezultatin 6-2 Krotonën në sfidën e vlefshme për...

Fiorentina turpëron me rezultatin 0-3 Juventusin në Torino

Përfundon ndeshja e javës së 14 në Serinë A. Juventusi është turpëruar në shtëpi nga Fiornetina, pasi është mundur me rezultatin e thellë 0-3. Miqtë,...

Juventusit i hiqet fitorja ndaj Napolit, ndryshon renditja e Seria A

Napoli ka fituar çështjen e ndeshjes së humbur 3-0 në tavolinë kundër Juventusit. Gjykata e Apelit vendosi që sfida e paluajtur e 4 tetorit të...

Shishe, sherr dhe kaos/ Një penallti e dhënë ndez gjakrat në Portugali (Video)

Estoril-Porto II në ligën e dytë spanjolle ka dhuruar momente tensioni, goditje me shishe por edhe kartonë të verdhë e të kuq. Ka mjaftuar një...

Vedat Muriqi ia kthen në serbisht mesfushorit Milinkoviç-Saviç

Mediat në Kosovë kanë shpërthyer në revoltë të hapur, pas një komenti në gjuhën serbe i shkëmbyer mes Vedat Muriqit dhe mesfushorit Milinkoviç-Saviç. Sulmuesi i...

Skandali në Delvinë, policia reagon për dhunën ndaj arbitrit

Gjatë ndeshjes së futbollit Delvina-Albpetrol të zhvilluar sot në orën 13:30, në stadiumin “Panajot Pano”, Delvinë, një shtetas i ndodhur jashtë stadiumit ka goditur...

Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...