E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Përcaktohet kalendari, ja të gjitha ndeshjet e Seria A për sezonin e ri

Pasditen e sotme, është hedhur shorti për kalendarin e ndeshjeve të kampionatit italian, Seria A. Sezoni i ri futbollistik në Itali do të fillojë më 22 gusht dhe do të përfundojë më 22 maj.

Interi, kampioni në fuqi i Italisë, do ta nisë mbrojtjen e titullit kundër Genoas në ndeshjen e parë. Nga ana tjetër, Milani do të luajë në transfertë ndaj Sampdorias, ndërsa Juventusi po në transfertë do të ndeshet kundër Udinezes.

Shorti i javës së parë ka rezervuar një përballje të lehtë për Napolin të cilët do të ndeshen me të sapongjitur e Venecias. Ndërkaq, Torino do të presë në shtëpi Atalantën ndërsa Sasuolo do të luajë në transfertë përballë Veronës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Futboll/ Të premten, shorti për kalendarin e Superiores dhe Kategorisë së Parë

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...