E diel, 24 Tetor, 2021
13.5 C
Tirana

Qëllohet me armë zjarri shqiptari në Itali

Një shqiptar është në ‘luftë me jetën’, pasi ka rënë pre e një sulmi me armë zjarri. Ngjarja është shënuar në Torino të Italisë, ku një 48-vjeçar shqiptar ka rënë pre e një sulmi me armë zjarri mesditën e sotme.

Shqiptari është qëlluar me armë në rrugën në Corso Venezia, duke mbetur i plagosur. Mediat italiane raportojnë se ka marrë të paktën një plumb në gjoks.

Gjendja e tij shëndetësore është e rëndë, dhe mbahet nën kujdesin e mjekëve. Hetuesit italianë dyshojnë se mes 48-vjeçarit dhe autorit, mund të ketë patur një konflikt përpara ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...