E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Vrasja e ganezes, dëshmitarët rrëfejnë ngjarjen e rëndë

Një ngjarje e rëndë tronditi kryeqytetin mbrëmjen e 1 tetorit, ku 31-vjeçarja ganeze, Jawsackie Jaboah u vra nga i dashuri i saj shqiptar, Klinton Pira. Vrasja e Jawsackie Jaboah nga 31-vjeçari Klinton Pira, që më pas vrau veten, tronditi vendin.

Klintoni e priti partneren e tij, që mbërriti në aeroportin e Rinasit nga Franca dhe bashkë shkuan në një hyrje me qira ditore në Tiranë. Mili, siç njihej ndryshe vajza ganeze, kishte ardhur për t’u takuar me Klintonin, por ky i fundit i mori jetën.

Konflikti nisi në banesën e marrë me qira ditore

31-vjeçarja ganeze dhe i dashuri i saj shqiptar, Klinton Pira, janë konfliktuar në banesën që kishin marrë me qira ditore, rreth një orë para se të ndodhte ngjarja. Ky detaj është zbuluar nga dëshmitë e një çifti bashkëshortësh, në të njëjtin kat pallati.

Sherri mes dy të rinjve kishte nisur rreth orës 17:30 minuta. Fqinjët kanë deklaruar gjatë marrjes në pyetje, se kishin dëgjuar britmat e një femre, që në pamje të parë u ishin dukur si britma fëmije, për shkak të zërit të hollë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...