E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

FOTO-VIDEO/ “Big Brother VIP”, dy opinionistë dhe aventura pafund

Pritjes i erdhi fundi dhe “Big Brother Vip” nisi mbrëmjen e sotme me plot emocione. Teksa kurioziteti i publikut është i madh për të njohur të gjithë personazhet që do të jenë pjesë e këtij “reality show”, ajo që mori vemendjen ishte edhe përzgjedhja e opinionistëve.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao)

Personazhet do thyejnë limitetet, do na dhurojnë emocione në këtë spektakël të monitoruar nga “vëllai i madh”. Themeluesi i fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari ka bashkëudhëtare në këtë aventurë Balina Bodinakun. Të dy këta personazhe i dhanë një tjetër finesë spektaklit, ndërsa komentet e tyre pikante e plot mençuri do na shoqërojnë gjatë gjithë kësaj eksperience unike.

Balina e familjarizuar me kamerat, por e surprizuar me ftesën e ardhur nga Arbana Osmani, e kaloi me mjaft sukses edhe këtë mision që i është ngarkuar. E ndërsa Arbër Hajdari, një nga aktivistët më të spikatur në kauzat e shumta sociale, si rrallë herë e pamë në rolin e opinionistit. Kjo aventurë është e re për të. Në lidhje me këtë, ai e cilësoi si një ftesë të çuditshme, por në fund kishte pranuar ftesën e produksionit. “Pasi u mendova m’u duk interesante kur mësova si është ndërtuar “Big Brother”, thash pse jo. Është një moment që duhet të shpreh mendimit e mia. Arbri që merret me “Fundjavë Ndryshe”, por meret edhe me “Big Brother”, tha ai.

Më shumë se 1000 metra katrorë, me mbi 100 kamera që do xhirojnë 24 orë në 24. Këto janë pamjet e para brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, asaj të “Big Brother”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

 

 

Brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, nuk do të jenë njerëz të panjohur, por VIP-a të fushave të ndryshme, nga arti, muzika, kinematografia etj.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

“Big Brother” ka vendosur t’i bëjë një rreng Palomës, pasi ka qenë banorja më kapricoze gjatë periudhës së casting. Rudina Demneri e njohur ndryshe si Paloma, e ndëshkuan duke e futur në dhomën e dënimeve, ku kanë futur një gomar dhe disa pula.

Lexo edhe :   Fifi "çmendet" nga xhelozia për Granitin: A ja fërkuat shpinën njëri-tjetrit?

Sapo hapi derën, Paloma tha: “Ua o ma, nuk futem… çfarë janë këto? Po kjo që më sheh me bisht syri mua? Është gjëja më e tmerrshme e jetës time, jo vetëm pulat po çdo kafshë e jetës time. Nuk hyj brenda se kam frikë.”

Ndër të tjera, vendimi i Big Brother ishte: “Duke pasur parasysh luhatjet e vazhdueshme gjatë casting të konkurrentes VIP, hyrjen e saj brenda shtëpisë, sonte do të duhet ta vendosë publiku”.

Lexo edhe :   Paloma shpërthen ndaj Monikës: Të lutem na lër të lirë, na je ngjitur! (VIDEO)

Paloma zgjodhi që në televotim të merte Donaldin për një televotim. “Duke qenë se Vëllai i Madh më ka ndëshkuar, më kanë hapur një televotim që do rri apo jo dhe më thanë që të zgjidhja një nga banorët dhe unë të zgjodha ty që të dalim në televotim… Njëri nga ne do të largohet nga shtëpia e Big Brother”, i tha Paloma-Donaldit.

Por e gjitha kjo është një shaka dhe në të vërtetë nuk ka asnjë televotim për Palomën dhe Donaldin.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

 

Një personazh pikant i “Big Brother VIP” është edhe Beniada, e prezantuar shpesh në mediat shqiptare si mbesa e Bujar Nishanit. Ajo mori vemendjen mbremjen e sotme falë një kërcimi sensual, me balerinët gjysmë të zhveshur duke nxehur situatën para hyrjes në shtëpi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...