E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Mos dilni jashtë!”. Tornadoja godet shtetin fqinj, disa të plagosur (VIDEO)

Pamjet që qarkullojnë në media tregojnë një tornado të fuqishme e cila ka goditur Catanian e Italisë, duke shkaktuar dëme të mëdha.

Si pasojë e stuhisë janë plagosur disa persona, ndërkohë që shumë shtëpi dhe biznese janë shkatërruar.

Marrë shkas nga situata kaotike, autoritetet kërkojnë nga ana e qytetarëve që të jenë të kujdesshëm, e të mos dalin nga shtëpia përveçse për arsye urgjente.

“Qytetarët këshillohen që të mos dalin jashtë, përveçse për arsye urgjente”, njoftojnë autoritetet. Moti i keq ndikoi edhe në fluturimet ajrore, ku katër prej tyre u devijuan në aeroporte të tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...