E premte, 3 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

arber hajdari

Shqiptarët në izolim/ Hajdari: Po përgatisim 8000 pako të tjera ushqimore

“Fundjavë Ndryshe” iu është gjendur pranë shqiptarëve në këto ditë izolimi që për hir të së vërtetës ngjasojnë me një periudhë lufte. Koronavirusi prej javësh...

Infektivi i QSUT në karantinë, “Fundjavë Ndryshe” pranë stafit mjekësor (FOTO)

Bluzat e bardha janë heronjtë e vërtetë të kësaj gjendje që po përjetojnë shqiptarët dhe jo vetëm, me pandeminë COVID-19. Teksa Shqipëria gjendet në shtet-rrethim,...

“Fundjavë Ndryshe”, krahu i djathtë i operacionit humanitar/ Rama: Mirënjohje për sakrificën

Në një kohë kur e gjithë Shqipëria është në karantinë, Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” ka trokitur derë më derë, për t'i ardhur në ndihmë shqiptarëve,...

Shqiptarët në vetëizolim/ “Fundjavë Ndryshe” troket derë më derë për t’i ndihmuar

Vijës së parë të luftës kundër koronavirusit ka vendosur që t’i bashkohet edhe Fondacioni “Fundjavë Ndryshe”. Stafi i fondacionit të njohur, me në krye Themeluesin...

Shqipëria në vetëizolim/“Fundjavë Ndryshe” iu gjendet afër njerëzve në nevojë

Shqipëria ndodhet në një situatë të vështirë prej ditësh tashmë, teksa shumica e popullsisë është vetëizoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të përhapjes...

Pako me ushqime në Shqipërinë e izoluar, “Fundjavë Ndryshe” nuk ndalet

Shqipëria prej disa ditësh është në karantinë nga koronavirusi. Tashmë në fuqi kanë hyrë masat e reja shtrënguese, kundër përhapjes së koronavirusit. Vendi është...

Shqipëria nën izolim nga koronavirus, “Fundjavë Ndryshe” ndihma për 8,000 familje në nevojë

Në një kohë kur qeveria është duke përforcuar masat për frenimin e koronavirusit, fondacioni "Fundjavë Ndryshe" është pranë gjithë familjeve të izoluara. Menjëherë pas...

100 familjeve u kthehet buzëqeshja, “Fundjavë Ndryshe” u çon ushqim

100 familje kanë marrë pakot me ushqime nga fondacioni “Fundjavë Ndryshe”. Në këto ditë të vështira për mbarë popullin shqiptar e jo vetëm, ku...

Vuante nga deformimi i shtyllës kurrizore, ‘Fundjavë Ndryshe’ i ndryshon jetën

Fondacioni "Fundjavë Ndryshe" ka dëshmuar sërish se kur bëhet fjalë për të ndihmuar njerëzit në nevojë, asgjë nuk mund ta ndalë. Themeluesi i "Fundjavë...

Shqiptarët, miq në kohë të vështira! ‘Fundjavë Ndryshe’ pranë refugjatëve

Një tjetër nismë e ndërmarrë nga "Fundjavë Ndryshe", ka dhënë frytet e para të gëzimit për refugjatët, të cilët kanë ardhur në Shqipëri. Vetëm të...

Të fundit

“Mami, mos ik në punë…”, mjekja që u nis në Itali: Bëj mbi 300 tampone në ditë

Që nga fillimi i “luftës”, 69 mjekë dhe infermierë italianë kanë humbur jetën në betejën e përditshme me koronavirusin. Ndaj, misioni i 30 mjekëve...

Merkel merr vendimin që nuk pritej kaq shpejt

Zëdhënësi i kancelares gjermane, Angela Merkel, ka njoftuar se ajo i ka dhënë fund karantinës së saj dhe është kthyer në zyrë. Merkel është...

Spanja thyen rekordin e viktimave në 24 orë

Një tjetër ditë tragjike për Spanjën. Sot kanë humbur jetën prej koronavirusit 932 persona. Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 11.000. Spanja...

Çfarë po ndodh me Shkodrën? 12 të infektuar për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, mjaft shqetësuese janë shifrat që vijnë nga qyteti i Shkodrës lidhur me personat e infektuar me koronavirus. 12 raste...

Ëndrra e madhe bëhet realitet, Ronaldo dhe Messi do të luajnë në një skuadër sezonin e ardhshëm

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë ndarë më dysh botën e sportdashësve të futbollit, por për adhuruesit më të mëdhenj të këtij sporti vjen...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT