E premte, 24 Shtator, 2021
22.5 C
Tirana

Kërcënoi se do shpërthente bombolën e gazit, FNSH neutralizon të riun në Vlorë

Policia dhe FNSH kanë mundur që të neutralizojnë të riun që kërcënonte për minuta të tëra se do të shpërthente një bombol gazi në Vlorë.

Gjithçka nisi pas një sherri mes të rinjve. Policia është vënë në ndjekje të riut në fjalë, i cili menjëherë sapo ka pikasur praninë e bluve, ka marrë peng familjen e tij.

Ai është shprehur se do të vrasë familjarët, në rast se policia i afrohet. Po kështu tha se do të shpërthejë bombolën e gazit.

Ai kishte lidhur bombën e gazit me derën hyrëse, ndërkohë që në vendngjarje policia dhe FNSH krijuan perimetrin e sigurisë, dhe negociuan me të.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Ai na gënjeu të gjithëve”/Biznesmeni italian jetoi në Vlorë deri më 12 shtator

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...