E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

FNSH

Greva e Albcontrol/ Policia ushtarake dhe FNSH zbarkojnë në Rinas

Situata te aeroporti i Rinasit duket se po tensionohet pas grevës nga kontrollorët e kompanisë Albcontrol. Mësohet se policia ushtarake dhe Forcat e Ndërhyrjes së...

Kërcënoi se do shpërthente bombolën e gazit, FNSH neutralizon të riun në Vlorë

Policia dhe FNSH kanë mundur që të neutralizojnë të riun që kërcënonte për minuta të tëra se do të shpërthente një bombol gazi në...

Ekzekutimi i efektivit të policisë në Lezhë, arrestohet një nga autorët (Emri)

Dy javë pas ekzekutimit të punonjësit të FNSH-së Shkodër Xhulio Prela, policia ka arrestuar një prej autorëve të dyshuar të kësaj ngjarje. Uniformat blu kanë vënë...

Protesta në Shkodër/ Ndërhyn FNSH, hidhet gaz lotsjellës

Pasi protestuesit në Shkodër bastisën e dogjën gjithçka gjetën, ka ardhur dhe ndërhyrja e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, të cilat kanë hedhur dhe...

Ekzekutimi i efektivit të FNSH, kamerat kapin momentin e ngjarjes

Ekzekutimi me armë zjarri i efektivit të policisë, Xhulio Prela, mëngjesin e së shtunës në superstraden Lezhë-Milot, vijon të mbetet pa autor. Pista kryesore që...

Babai i efektivit të vrarë zbulon konfliktin e dy viteve më parë

I ati i efektivit të FNSH-së, Xhuljo Prela, hedh dritë mbi një konflik të të ndjerit para dy vitesh. Sipas tij, për shkak të...

Detajet/Si u ekzekutua polici i FNSH në Lezhë, policia gjen 3 gëzhoja

Detaje të reja kanë dalë në dritë sa i takon ekzekutimit të efektivit të FNSH-së Xhulio Prela. Grupi hetimor i ngritur për vrasjen e...

Ekzekutimi i 50-vjeçarit në Fier/ Policia dhe FNSH ‘blindojnë’ Fierin

Mëngjesin e sotëm, një vrasje ka ndodhur në Fier, ku një person ka qëlluar për vdekje me armë zjarri 50-vjeçarin Ahmet Toska. Burimet nga...

Aksion në gjithë Shqipërinë, 23 të arrestuar/ Sekuestrohen armë e lëndë narkotike (VIDEO)

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë vënë në pranga 23 shtetas, për vepra të ndryshme penale. 6 janë proceduar penalisht...

Qëllohet në drejtim të ‘Shqiponjave’ dhe FNSH-së, agresori me precedentë

Elbasani është tronditur sot nga të shtënat me armë zjarri, ku është qëlluar në drejtim të forcave Shqiponja dhe FNSH-së. Të shtënat me armë kanë...

Të fundit

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...

E fundit / Në komisariatin e Elbasanit me kokën e fashuar Pavlo Vuksani

Personi që u shfaq pak minuta më parë duke u shoqëruar nga efektivët e Policisë së Elbasanit për në komisariat është Pavlo Vuksani, i...

Video / Ambasadorët e huaj në Shqipëri video-mesazh: Mos e shisni votën

Ambasadorët e huaj të akredituar në vendin tonë kanë dalë me një video mesazh të përbashkët tre ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit,...