E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Plas sherri në Pukë, lojtari i Egnatias goditet me grusht (VIDEO)

Betejë në fushë, betejë pas saj dhe tani edhe përmes deklaratave. Tërbuni e Egnatia, edhe pse një ndeshje futbolli, ka prodhuar tension e dhunë. Barazimi 1-1 nuk u shkonte për shtat vendasve dhe në fund ka pasur lojtarë të rrogozhinasve që janë goditur.

Sikurse shikohet në videon e siguruar nga ABC News, një person vërsulet ndaj një prej lojtarëve të Egnatias dhe e godet me grusht. Forcat e rendit ishin të pakta dhe mundohen të ndalojnë agresorët.

I pranishëm ishte edhe shefi i Komisariatit të Pukës, Asllan Zhivani (fotoja lart, personi i etiketuar me shigjetën e kuqe). Ai nuk ndërhyn, por vëzhgon nga pranë gjithçka ndodh. Sigurisht sherri u shua më pas dhe lojtarët e Egnatias u ngujuan në dhomat e zhveshjes, në pritje të forcave policore shtesë. /abcnews.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...

Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën të shtunën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes së zyrtarëve të mbrojtjes për të...

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...