E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Italia rekord historik, 3 viktima nga virusi në 24 orët e fundit

Duket thuajse e pabesueshme, por më në fund Italia po merr frymë nga pandemia që ka mbërthyer botën.

Italia mbetet ndër shtetet ku prej muajsh nga pandemia Covid-19, e kishte mbërthyer fort.

Në 24 orët e fundit mësohet se shteti fqinj ka regjistruar 3 viktima nga virusi.

Brenda një dite në Itali janë infektuar 218 pacientë, duke e çuar në 244,434 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 35.045.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...