E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Italia

Di Maio: BE lindi nga solidariteti, Shqipëria ua kujtoi sot këtë gjë

Sapo kanë mbërritur në Itali 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë që shkuan në shtetin fqinj për të dhënë kontributin e tyre në këtë periudhë...

Vendimi/ Shqipëria do të dërgojë mjekë dhe infermierë në Itali, ja sa do i paguajë

Qeveria shqiptare do të dërgojë në vendin fqinj Itali, personel shëndetësor mjekë dhe infermierë në ndihmë të situatës së krijuar nga pandemia. Vendimi është marrë...

Shifrat e frikshme në Itali/8,165 viktima dhe mbi 80 mijë raste infektimi

Prej ditësh tashmë Italia vijon të regjistrojë numrin më të madh të viktimave brenda 24 orëve. Mediat italiane bëjnë me dije se 662 persona kanë...

“New York-u rrezikon të përfundojë si Italia”/Rama publikon videon e mjekut amerikan

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një tjetër video në Facebook, ku një mjek amerikan flet për situatën e koronavirusit në New York. Mjeku thotë se...

Italia, Spanja dhe SHBA, vatrat kryesore të epidemisë së koronavirusit

Italia, Spanja dhe Shtetet e Bashkuara janë aktualisht qendrat kryesore në shkallë globale të betejës me koronavirusin. Kina ishte për disa muaj vendi i goditur...

Emergjenca do zgjasë deri në 31 korrik? Conte njofton masat e reja në luftën kundër COVID-19

Qeveria italiane ka miratuar dekretin për përforcimin e sanksioneve për njerëzit që nuk respektojnë rregullat anti-koronavirus. Ndërkohë pas miratimit të këtij dekreti, kryeministri italian, Giuseppe...

Nuk ia dolën dot mbanë me monitorimin e njerëzve, s’do ta besoni çfarë mase merr Italia

Gjatë ditëve të fundit është vënë re se italianët nuk respektojnë rregullat e vendosura për mbrojtjen nga Covid-19. Ndonëse autoritetet nuk ia kanë dalë...

Rusia ndihmon Italinë, dërgon 9 avionë me materiale sanitare dhe mjekë

Italia është vendi që ka më shumë viktima në botë si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë, një nga shtetet që i ka ofruar ndihmë Italisë ka...

Çfarë po ndodh kështu me Italinë? 793 viktima brenda 24 orësh

Numri i viktimave në Itali vijon që të rritet në mënyrë progresive. Vetëm brenda 24 orësh koronavirusi ka marrë 793 jetë njerëzish duke e çuar...

Italia “infekton” Zvicrën/ Rritet numri i viktimave nga koronavirusi

Italia, e cila është shndërruar në një nga “vatrat” e koronavirusit në Evropë, thuhet se ka “infektuar” një pjesë të Zvicrës. Lajmin e mësipërm e...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT