E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Kam miq në spital në gjendje të rëndë”, Rozana Radi shpërthen ndaj atyre që nuk zbatojnë rregullat

Rozana Radi ka shpërthyer në revoltë të hapur, ndaj të gjithë personave që nuk respektojnë rregullat e koronavirusit.

Me anë të një postimi në Instagram, ajo ka zbuluar se disa miq të saj janë shtruar në Spitalin Infektiv, e për pasojë gjendja e tyre shëndetësore është e rënduar. Thirrja që vjen nga ajo është zbatimi i rregullave ndaj pandemisë, si maska dhe distanca.

Për ata që nuk kanë ndërmend të respektojnë rregullat, ajo thotë se duhet “të lidhin një gur në qafë e të mbysin veten”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...